Aile içi şiddet: 3 ölü

Denizli'de 17 yaşındaki Mustafa Çakar baba dayağı, Bursa'da 52 yaşındaki Zarife Güler ile Konya'da 22 yaşındaki Fatime Kılınç ise koca dayağı yüzünden öldü.

DENİZLİ/BURSA/KONYA- Aile içi şiddet karanlık yüzünü bir kez daha gösterdi. Denizli'de bir baba oğlunu döverek öldürürken, Konya ve Bursa'da koca dayağı iki kadının canına mal oldu.
Çalıntı telefon yüzünden
Denizli'de, geçen cumartesi kaldırıldığı Özel Ege Hastanesi'nde önceki gece hayatını kaybeden 17 yaşındaki Mustafa Çakar'ın, inşaat işçisi babası 43 yaşındaki Süleyman Çakar'ın dayağı sonucu öldüğü ortaya çıktı.
Dokuma atölyesinde çalışan Mustafa Çakar, bir arkadaşından aldığı cep telefonuna, babasının GSM kartını takarak görüşme yaptı. Polis, çalıntı olduğu belirlenen telefonla yapılan görüşmeyi saptadı, babayı karakola çağırıp ifade aldı. Eve döndüğünde, 'telefonun çalıntı olduğunu bilmediğini, arkadaşından emanet aldığını' söyleyen Çakar'a inanmayan baba, oğlunu dövmeye başladı. Kalp ve tansiyon hastası olan Çakar, Özel Ege Hastanesi'ne kaldırıldı. Tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayan gencin göğsüne ve sırtına aldığı darbelerle iç kanama geçirerek öldüğü belirlenince olay sırasında alkollü olan Süleyman Çakar ve anne Fatmaana Çakar gözaltına alındı.
Anne Çakar, "Çalıntı cep telefonu için karakola çağrılan eşim oğlumu sopayla öldüresiye dövdü. Beni de döver diye ses çıkaramadım" dedi. Suçlamaları reddeden Çakar, 'öz oğlunu darp sonucu öldürmek' suçundan tutuklandı, anne Çakar ise serbest bırakıldı.
Koca dayağı öldürdü
Bursa'nın Yıldırım ilçesinde oturan ve kocası tarafından dövüldüğü iddiasıyla beş gün önce Devlet Hastanesi'ne kaldırılan, buradan da Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edilen 52 yaşındaki Zarife Güler, önceki gün hayatını kaybetti. Başına sert bir cisimle vurulduğu belirlenen iki çocuk annesi Güler'in ölümünü şüpheli bulan savcılık soruşturma başlatırken, ceset otopsi için Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı. Güler'i yaralı olarak bulan kızı Züheyla Güler, jandarmaya verdiği ifadede zaman zaman babasının annesini dövdüğünü söyledi. 'Aile bireylerine kötü muamele' ve 'ölüme sebebiyet vermek'ten nöbetçi mahkemeye çıkarılan 55 yaşındaki işçi emeklisi Mehmet Güler tutuklandı.
Önce dövdü sonra boğdu
Konya'nın Akşehir ilçesinde 22 yaşındaki Fatime Kılınç, dövüldükten sonra boğularak öldürülmüş olarak bulundu. Kılınç'ın birbuçuk yıllık eşi İbrahim Kılınç olayın ardından kayıplara karıştı. Kılınç çiftinin iki gündür ortalıkta görünmemesi üzerine şüphelenen komşuları yakınlarına haber verdi. Yakınları çilingire kapıyı açtırarak girdikleri evde, Fatime Kılınç'ın cesediyle karşılaştı. Polis tarafından aranan koca Kılınç'ın çalıştığı fabrikaya iki gündür gitmediği belirlendi. Komşuları, Kılınç'ın eşini sık sık dövdüğünü söyledi.


    http://www.radikal.com.tr/7343937343930

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.