Aile içi vahşette kan donduran itiraflar

Aile içi vahşette kan donduran itiraflar
Aile içi vahşette kan donduran itiraflar
Hatay'ın Dörtyol İlçesi'nde aile meclisi kararıyla amcası Ramazan Hicri (26) tarafından diz çöktürülerek öldürülen bir çocuk annesi 21 yaşındaki Ceylan Soysal cinayetinde kan donduran yeni bilgiler ortaya çıktı.

İskenderun 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde “töre saikiyle kasten öldürmek ve azmettirmek” suçlarından yargılanan katil zanlısı amca Ramazan Hicri, baba Mehmet Hicri (42), amcalar Halil Hicri (32), Ahmet Hicri (39) ve akraba Ali Güneş (21) ile Ceylan Soysal’ın kardeşi E. (17), cinayetin nasıl işlendiğini bütün ayrıntılarıyla anlattı. Tanık olarak dinlenen küçük kardeşler ise vahşetin boyutlarını gözler önüne serdi.

‘3 EL ATEŞ EDİP SİLAHI E.’YE VERDİM’
Katil zanlısı amca Ramazan Hicri, Ceylan’la odada konuştuklarını belirterek, “Yaptığı yanlışları bir daha yapmamasını söyledim. Ters konuşunca sinirlendim. 3 el ateş ederek yaraladım. Tabancayı da yaşı küçük olduğu için E.’ye verdim” dedi.

‘KAPIYI KİLİTLEYİP POLİSİ ARADIM’
Baba Mehmet Hicri ise şunları söyledi: “Kardeşim Ramazan ile oğlum E. devamlı Ceylan’ı öldüreceklerini söylüyorlardı. Bir süre sonra silah sesi üzerine uyandım. Odada Ceylan kanlar içinde yatıyordu. ‘Elim bulaşmasın, iz çıkar. Kim vurduysa ona kalsın’ diyerek yaralı kızıma dokunmadım. Çocukları babamın evine gönderip, eşimle kapıyı kilitleyip polisi aradım.”

‘AMCAM EVE GELDİ VE...’
Tanık olarak dinlenen ve devlet korumasına alınan Ceylan Soysal’ın kardeşleri 14 yaşındaki S.H. ile M.N.H.’nin anlattıkları ise ablalarının aile meclisince nasıl katledildiğini açıkça ortaya koydu. Ceylan’ın kız kardeşi S.H., evden kaçan ablasının bulunup eve getirilmesinin ardından aile meclisinde “Namusumuzu kirletti, infazı gerekir” diye konuşulduğunu söyledi. S.H., ablasının öldürülme anını şöyle anlattı: “Konuşma bittikten sonra dağıldılar. Gece amcam Ramazan, Ali ve kardeşim E. tekrar eve geldi. Amcam, çay demlememi istedi. Hiç konuşmuyorlardı. Amcam, yatak odasında bulunan ablam Ceylan’ın yanına geçti. Ablama bir şey yapacak diye ben de ablamın yanında kalmak istedim. Amcam, devamlı ‘Bana su getir, telefonu getir’ diyerek beni odadan çıkarmak istedi. Amcam beni dışarı çıkarır çıkarmaz odanın kapısını kilitledi. Ardından 3 el ateş sesi geldi. Ablamı yaralamıştı. Babam evin kapısını kilitlerken kardeşim M.N., ‘Baba ablam yaşıyor, can çekişiyor içeri girelim’ demesine rağmen babam, ‘3 mermi üzerine zor yetişiriz, olan oldu artık’ dedi.”

‘BABAM SESİNİ ÇIKARMADI’
Olayın görgü tanıklarından M.N.H. de evde bulunduğu sırada silah sesi geldiğini ve dışarı çıktıklarını söyledi. Dış pencereden içeri baktığında ablası Ceylan’ı çırpınır halde gördüğünü belirten küçük tanık, “Evin kapısını kilitleyen babama ‘Baba ablam ölmedi yaşıyor’ dedim. Babam sesini çıkarmadı, kapıyı kilitledi” dedi. Mahkeme heyeti, sanıklardan olay sonrası suçu üstlenmeye kalkışan öldürülen Ceylan’ın kardeşi E. ile amcası Halil ve akrabaları Ali Güneş’i tahliye etti. (Habertürk)


  http://www.radikal.com.tr/108648810864885

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ... - besener

  Kınama mesajlarına olumsuz puan verenler var. Bu bize, gazete okuduğu halde insanlık kavramının ne olduğundan bir haber bir kesim olduğunu gösteriyor. İşte benim kanımı bu donduruyor.

  Ne cehalet ne ilkellik,bu erkek sisteminin ta kendisi - pekmez_2042

  Bu gün futbolda şike'ye ayrılan saatlerin 30 dakikasını kadın cinayetlerine ayırsalar bunca kadın öldürülmezdi. Hiç bir savunma gücü olmayan Ceylan'lar erkek egemenliğine hayır dedikleri için takır takır öldürülüyorlar. Başbakanlar, bakanlar, partiler yani iktidar olanlar erkekler susuyor. Farkındayız. Kadın katili erkeklerin ülkesine hoş geldiniz.

  ILKELLIK!!!!! - Laurine

  Cehalet degil bu ILKELLIK.Dinci nesil yetistirmeye devam etsin RTE.Hayvanlar bile kendi yavrularina kiyamazken bir babanin bu duruma gelmesini arastirmak gerekiyor. Bildiginiz mahalle baskisi bu.Ben de yillar once ailemin istemedigi biri ile (KACARAK ne demekse)evlenmistim ve akrabalar gelip anneme beni oldurtmesini soylemisler annem karsi cikmis tabiki ama yillarca bu yaptigim insanlara!!!ailemi asagilama nedeni firsati verdi .Birisinin kizi ailesinin istemedigi birsiyle evlenmek istese herkes beni sucluyordu.Sen yaptin onlarda yapiyor diyorlardi.....Bu olayin ustunden 25 yil gecti hala boyle bir olay olsa benim adim gecer....

  Cahillik diz boyu - Mustafacenc

  Ülkemizin bir kesiminde hala töre saçmalığı altında insanlar katlediliyor.Kızlarını Utanmadan başlık parasına satıyorlar kız evden kaçtı diye öldürüyorlar ne oldu şimdi namusunmu temizlendi ey zavallı baba bunu hesabını nasıl vereceksin

  Hangi Cahillik - nisan mümtaz

  Hangi cahillik bir babaya evladını, bir adama yeğenini öldürtür, nasıl kıyar bir insan gencecik bir cana. İki dünya da da kahrolsunlar