'Ailem beni avukat sanıyordu, rezil oldum'

Kocaali ilçesinde 13 yıldır sahte belgelerle avukatlık yapan Faik Özçırak, 2 yıl 4 ay hapis ve 12 bin 746 YTL para cezasına çarptırıldı.

SAKARYA - Kocaali ilçesinde 13 yıldır sahte belgelerle avukatlık yapan Faik Özçırak, 2 yıl 4 ay hapis ve 12 bin 746 YTL para cezasına çarptırıldı.
Kocaali Asliye Ceza Mahkemesi'nde dün görülen davanın son duruşmasında savunmasını yapan Özçırak, sahte avukatlığı ailesinin beklentisi nedeniyle yapmak zorunda kaldığını ileri sürdü. Ailesinin kendisini hukuk fakültesi mezunu olarak bildiğini belirten Özçırak, "Aileme gerçeği söyleyemedim. 13 yıldır avukatlık yaptım. Şu an çok kötü durumdayım. Bütün insanların gözünde kötü birisi olarak tanındım ve rezil oldum" dedi.
Özçırak'ı 2 yıl 4 ay hapis ve 12 bin 746 YTL para cezasına çarptıran mahkeme, yeni TCK'ya göre temyiz hakkını kullanmak üzere tahliyesine karar verdi. Buna göre, Özçırak 7 gün içinde temyize başvuruda bulunmazsa ceza yürürlüğe girecek ve tekrar tutuklanarak cezaevine konulacak.
Bir silah kaçakçısını savunmak için Kocaali Adliyesi'nde bir duruşmaya katılan Faik Özçırak, Cumhuriyet Savcısı Ersoy Yüce'nin eski avukatlık sicil numarasını yanlışlıkla kullanınca tesadüfen yakalanmıştı.


    http://www.radikal.com.tr/7507447507440

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.