Aileyi katledip yol kenarına attılar

Aileyi katledip yol kenarına attılar
Aileyi katledip yol kenarına attılar

Olay yeri inceleme ekipleri cesetlerin çevresinde araştırma yaptı. Fotoğraf: VOLKAN FURUNCU / AA

ANKARA - Çevre yolunun Batıkent kavşağına yakın bir yerde iki kadın ve bir erkek çocuğunun cesedi bulundu. Öldürülenlerin, geçen yıl Karşıyaka Mezarlığı yakınlarında öldürülen Ulus Otobüsçüler ve Dolmuşlar Derneği Başkanı olduğu öğrenilen Murat Okkalı’nın eşi ve çocukları olduğu ortaya çıktı.
Çevre Yolu Batıkent kavşağında dün sabah saatlerinde vatandaşlar üç ceset gördü. Olay yerine gelen Jandarma Kriminal ekipleri özel kıyafetlerle inceleme yaparak delil topladı. Ölen kişilere ait kan lekelerinin yol kenarında da olduğu gözlendi. Ölen kadınlardan birinin 40, diğerinin 20 yaşlarında, erkek çocuğunun ise 10-12 yaşlarında olduğu belirlendi. Jandarma, ayrıca, kurbanların kafalarında birer ateşli silah yarası bulurken, yetkililer silah ya da silahların yakından ateşlendiğini ve bu mermilere ait 7.65 milimetre çapında boş kovanların da olay yerinde bulunduğunu söylediler. Jandarma, iki kadın ve bir erkek çocuğun olay yerine araçla getirilerek, burada öldürülmüş olabileceğinden kuşkulanırken, cinayetin dün sabaha karşı 5.00 sıralarında işlenmiş olabileceği belirlendi.
Öldürülen şahısların üzerinde kimlik yoktu. Araştırmalar sonunda, cesetlerin geçen yıl ramazan ayının ilk günü Karşıyaka Mezarlığı civarında öldürülen Murat Okkalı’nın eşi Nuray Okkalı ile çocukları Şeyma ve Osman Yusuf’a ait olduğu ortaya çıktı.
Jandarma, kadının yakınlarında bulduğu telefondan yola çıkarak, T.C. adlı kişiyi gözaltına aldı. Ancak olayla ilgisinin olmadığı anlaşılan T.C. serbest bırakıldı. Soruşturmayı derinleştiren jandarma, olayın faili olmasından şüphelendikleri bir başka kişinin evine de baskın düzenleyerek arama yaptı.
Jandarma yetkilileri, soruşturmanın çok yönlü sürdüğünü ifade etti. (Radikal)