AK Parti binası önünde Ali Fikri Işık'a destek eylemi

AK Parti binası önünde Ali Fikri Işık'a destek eylemi
AK Parti binası önünde Ali Fikri Işık'a destek eylemi
Beyoğlu'nda bir grup, cezaevinde açlık grevi yaptığı belirtilen vicdani retçi gazeteci Ali Fikri Işık'a destek eylemi yaptı

İSTANBUL - Beyoğlu'nda bir grup, cezaevinde açlık grevi yaptığı belirtilen vicdani retçi gazeteci Ali Fikri Işık'a destek eylemi yaptı.

Sütlüce'deki AK Parti İstanbul İl Başkanlığı önünde toplanan “Ali Fikri Işık ile Dayanışma İnisiyatifi” adlı grubun üyeleri, pankart açıp slogan attı.

‘SAVAŞIN KARŞISINDA DEĞİL, BARIŞIN YANINDAYIZ’

Grup adına basın açıklaması yapan Muhammed Serdar Delici, Taraf gazetesi yazarı Ali Fikri Işık'ın tutuklu bulunduğu cezaevinde 27 Şubat'tan bu yana açlık grevinde olduğunu söyleyerek, şunları kaydetti:

“Şu anda Ali Fikri Işık şahsında bütün vicdani retçiler olarak buradayız. Yıkılmadık, yorulmadık ve davamızın takipçisiyiz. Cezacıların cezalarından korkmuyoruz. Savaşın karşısında değil, barışın yanındayız. Şiddetin değil insanlık onurunun yanındayız.”

ARDA IŞIK: BABAM ŞEHSİ BİR DAVADA DEĞİL

Ali Fikri Işık'ın oğlu Arda Işık da babasının davasının şahsi bir dava olmadığını, evrensel bir dava olduğunu savunarak, “Babam 7 gündür açlık grevinde ve bunu da sürdürmeye kararlı. Hukuksuz uygulamalar da bitene kadar her zaman direnişimizi sürdüreceğiz” dedi.(aa)