AK Parti karavanına yumurta

AK Parti karavanına yumurta
AK Parti karavanına yumurta
Beşiktaş Köyiçi Yenilik Sokak girişine seçim çalışmaları için getirilen AK Parti'ye ait karavan, bir grup tarafından protesto edildi. Karavana yumurta atan protestoculara polis müdahale etti, bazı eylemciler gözaltına alındı.

İSTANBUL - AK Parti mobil seçim karavanı, seçim çalışmaları için Yenilik Sokak girişine getirildi. Gençlik Muhalefet ve Abbasağa Liseli Forumu gruplarından olduğunu söyleyen gençler, seçim için kullanılacak karavanın buraya getirilmesini protesto etti. "Berkin Elvan'ın katilleri daha bulunmadı" diyen grup üyeleri, sprey boyalarla karavanın üzerine yazılar yazdı, karavana yumurta attı. İki grup tekme-tokat bir birine girdi. Kısa süreli gerginliğin ardından Berkin Elvan taraftarları ‘Hırsız var’ şeklinde slogan atarak eylemlerini sürdürdü.

Bunun üzerine gruba müdahale eden polis, ilk aşamada 5 kişiyi gözaltına aldı. Eyleme katılanlar arkadaşlarını gözaltına alan polislere, "Berkin'in katilleri sizlersiniz", "Hırsızlar" diye bağırmaya devam etti. Olay yerine gönderilen takviye polis ekipleri gruba müdahale etti, yeni gözaltılar oldu. Buradaki bazı göstericiler yaka paça gözaltına alındı. Olan biteni gören bazı esnaflar da polisin müdahalesini protesto etti.  Önünde ve arkasında polis araçları bulunan karavan güvenlik nedeniyle sokaktan götürülürdü. (dha, cihan)


  http://www.radikal.com.tr/117611411761145

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Aynı saldırı AK Partililer tarafından yapılsaydı - velmas75

  CHP ortamı geriyor. Gençleri sokak anarşisi için teşvik ediyor. tıpkı seksenli yıllar gibi. CHP Faşizmi zihniyeti hala 1968 model. saldırı kendilerine yapılsaydı şimdi meclisi olağan üstü toplantıya çağırır can güvenliğimiz kaldmadı diye yürek döverlerdi.

  Ak parti karavanına yumurta hk. - runekson

  Türkiyenin bir çok illerinde seçimler yaklaştıkça AKP nin seçim araçları toplumun kalabalık olduğu yerlerde parti sloganları çalarak temaşa yaratıyor, ancak 17 aralık olaylarından dolayı halk bu araçlardan yayınlanan sloganlara açık veya gizli olarak tepkili,beşiktaş ta yaşanan durum Türkiyenin bir çok illerinde yaşanabileceğini,hatta bu saldırıların AKP liyim diyen insanlara da hırsız yaftası ile yapılabileceğini düşünüyoruz.

  Yorumcu Pisbor! - nitemtran

  Okuduğunu anlıyamıyorsun galiba?! "Bir grup gösterici Akp seçim karavanına saldırdı" diyor, sen ise yorumunla komik olmuşsun.

  Gezici Liseli Aklı - ibretnüma

  Berkin Elvan daha ölmemiş bunlar katil diye bağırırlar. Partileri satır almaktan seçim propogandası yapamaz bunlar propoganda yapan araçlara saldırırlar.

  AK PARTI GENÇLIĞI SOKAKTAN ÇEKILMELIDIR - pispor

  Çünkü iktidarın nimetlerinden faydalandığı gibi birde sokaklarda kabadayılık yapıyorlar