AK Parti kurucusu Ünsal: Milletin üzerinden ölü toprağı kalktı

AK Parti kurucusu Ünsal: Milletin üzerinden ölü toprağı kalktı
AK Parti kurucusu Ünsal: Milletin üzerinden ölü toprağı kalktı
AK Parti kurucu üyesi Fatma Bostan Ünsal, Gezi Parkı için 6. İdare Mahkemesi'nin verdiği karara rağmen polisin Taksim'den çekilmemesini, "Bu aklı anlayamıyorum" dedi.
Haber: PINAR ÖĞÜNÇ / Arşivi

DİYARBAKIR - AK Parti 'nin kurucu üyelerinden siyaset bilimci Fatma Bostan Ünsal, partisini çeşitli konularda defalarca eleştirmiş bir isim. Uzun süre İnsan Haklarından Sorumlu Bakan Yardımcılığı yaptı. En çok eleştirisi de insan hakları ihlalleri üzerine oldu. Fatma Bostan Ünsal'la Ortadoğu Kadın Konferansı için bulunduğu Diyarbakır'da konuştuk. Dün yaşananlara dair yorumu önemliydi. Yine sağduyuyla Yaklaşıyor ve milletin üzerindeki ölü toprağının kalktığını söylüyor Bostan. AK Parti kurucusu Bostan şunları söyledi, "Şanslıyız, bu hükümet de düşünmeli ki çok şanslı, çünkü bu kadar insanın sokağa çıkmasıyla çok daha kötü şeyler yaşanabilirdi. Halkta bir sağduyu var. AK Parti bir adım attı, bundan geri dönmeyi uygun bulmamasını anlayabiliyorum. O yüzden ara bir çözüm olarak mahkemenin kararına uyup bu meseleyi çözme ihtimalini değerlendirmesi gerekir. Fakat mahkeme kararı sonrasında polisin geri çekilmemesini anlayamıyorum. Gerçekten bunun ardındaki aklı anlamak mümkün değil.
Buradaki programım nedeniyle uzaktan takip ediyorum. AK Parti içinde neler konuşuluyor, istifa eden oldu mu inanın bilmiyorum. Yaralananlar, zarar görenler için çok üzgünüm ama bu genel kamuoyunun eğilimleri doğrultusunda çözülecek olursa demokratik muhalefeti hatırlatacak, demokratik yöntemlerin Türkiye 'de çalıştığını gösterecek. Muhalefet ve iktidar arasında güven tazelenecek. Milletin üzerindeki ölü toprağı kalkmış gözüküyor, umalım ki bu tüm Türkiye için hayırlara yol açsın..."


  http://www.radikal.com.tr/113585711358577

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Bu kadını seviyorum - seffaf

  AKP'de hala bir vicdan varsa bu vicdan Arınç gibi samimiyetsizler değildir. Fatma Hanım gibi yüreklerdir.

  SIRRI BEY - maximus12

  Sürrealist_tr adlı yorumcuya katılıyorum.Bölücü dedikleri insanlar hiç çekinmeden canlarını ortaya atıyorlar.Ama kendileri sadece klavye başında delikanlılar.İş yine eylemin ne demek olduğunu doğuştan alışan azınlıklara düşüyor.Tgbliler kemalistler AVM önlerinde TC kaldırılmasın eylemi yapacağına hiç olmazsa biraz faydalı eylemler yapsınlar.Öreneğin GEZİ PARKI EYLEMİ.

  akil - ISIRGAN

  Akil olsaydi anlamaya calsirdiniz ama bence sorulmasi gereken akil olup olmadigi. Once yapip sonra sorgulamaya calismanin ben acikcasi pek akilla izanla alakasini goremiyorum.

  HIRS - HARAYDIN

  Bu akıl şeytanın insanı yeşil düşmanı, paraya ve betona tapar hale getirmesinin yansımasıdır. Bu dünya milyonlarca canlı ile ortak kullanım için eşref-i mahlukat, halife-i arz olarak insana emanet edilmiştir. Bu durumda kişi başına 100//200m2 yeşil alan, yaya özürlü ve bisikletliler için en az 6 sıra ağacı olan yol kenarı yeşil alan gerekir. Kişi başına 30 ağaç gerekir. Anlamama yerine şeytanın paraya ve betona tapar hale getirdiği insanları sürekli ikaz edin. Anlamama zamanı çoktan geçti.Artık anlama ve uyarma ve sonuç alma zamanı.

  Türkiye - surrealist_tr

  Türkiyeye her şey geç ulaşır,beğenmediğiniz Araplar dikkatörleri hallaç pamuğu gibi attı,yerine gelen diktatör heveslilerinide diken üstünde tutuyorlar.Evet halkın üzerindeki ölü toprağı kalkıyor,akp'nin cilası döküldü.kemalistlerle mücadelede destek verenler,artık aslında her burjuva iktidarının diktatör heveslisi olduğunu gördüler.Ülkeyi gerçekten düşünen kimler olduğunuda görüyorlar.Dün terörist diye yaftalananlar, halkın çıkarları için kanlarını akıtmaktan çekinmemektedirler.Nerde o memleket sevdalıları kemalistler,tgb'ler,Atatürkçü düşünceler.Yine halkı savunanlar Sırrı Süreyya Önder'ler.

  Bundan sonrası mühim! - amaurot

  Taksim Gezi Parkı direnişi hükümeti umarız ıslah eder: Halkının alkolle içtiğine, kürtajla uçkuruna müdahaleyi siyaset belirleme olarak görmeyi bırakır. Toplum sağlığını düşünüyoruz diyerek kendi içinde tam bir ironi yaşayan hükümet hayat tarzlarına müdahale ederek alkolü sınırlıyor, gayet demokratik ve barışcıl bir eylemi gaz sağnağına dönüştürüyor! Bu polis şiddeti hükümetin halk tepkisinden nasıl tırstığının göstergesi! Yıllardır apolitize edilmiş gençlik, koyun sürüsü diye halkın tepkisinin olmayacağını hayal edenler hanyayı da konyayı da görmüş oldu!

  ÖLÜ TOPRAĞI - pispor

  PKK nın barışı ve eylemsizliği halkın üzerinden kaldırdı halk şimdiye kadar şehit vatan çanakale edebiyatı yapmaktan toprağına sahip çıkamıyordu.