AK Parti mitingleri devam edecek

AK Parti mitingleri devam edecek
AK Parti mitingleri devam edecek
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Milli İradeye Saygı" mitinglerine, bu hafta da devam edecek. Kayseri, Erzurum ve Samsun'da üç miting daha var. İzmir mitinginin ise tarihi belirsiz.

ANKARA - İZMİR -  AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , "Milli İradeye Saygı" mitinglerine, bu hafta da devam edecek.

Taksim Gezi Parkı protestolarının ardından üzerine, AK Parti tarafından “Haydi Büyük Oyunu Bozmaya” sloganıyla başlatılan mitingler, Anadolu'daki büyükşehirlerde de yapılacak.

20 Haziran'da Türkiye 'nin ev sahipliğini yaptığı 17'nci Akdeniz Oyunları'nın açılışına katılacak olan Erdoğan, 21 Haziran'da Kayseri'de, 22 Haziran'da Erzurum'da ve 23 Haziran Pazar günü de Samsun'da miting yapacak. 


İZMİR'DE 'TARİH' SORUNU
Bu arada Başbakan Erdoğan'ın, İzmir teşkilatlarının önerdiği 23 Haziran'da Samsun'da miting yapacak olması nedeniyle İzmir milletvekillerinin yeni bir tarih önereceği öğrenildi. 

Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar, İzmir'de mitingin yapılacağını ancak tarihin belirlenmediğini vurgularken, AK Parti İzmir Milletvekili Aydın Şengül, "Başbakan, İzmir'de de miting yapacak. Milletvekilleri bir araya gelerek tarih önereceğiz ona göre takvim belirlenecek. Belki son miting İzmir'de olur" dedi. 


ELİF DEMİRCİ / DHA