AK Parti önünde eşekli eyleme polis engeli

AK Parti önünde eşekli eyleme polis engeli
AK Parti önünde eşekli eyleme polis engeli
Antalya'da, AK Parti il binası önüne eşekle gelen mahalle muhtarı Fikri Şimşek, sulama suyuna ödedikleri yüksek ücretleri protesto etmek istedi. Polis tarafından uzaklaştırılan Şimşek, "Milletvekillerine sesimizi duyurmak istiyoruz" dedi.

ANTALYA – Antalya’da, AK Parti il binası önüne eşekle gelen mahalle muhtarı Fikri Şimşek, sulama suyuna ödedikleri yüksek ücretleri protesto etmek istedi. Polis tarafından uzaklaştırılan Şimşek, "Milletvekillerine sesimizi duyurmak istiyoruz" dedi.

Serik İlçesi'ne bağlı Gebiz Beldesi Yunuslar Mahalle Muhtarı Fikri Şimşek, Bakanlar Kurulu kararıyla 3'te 1 oranında düşürülen sulama suyu ücretlerinin Sulama Birliği tarafından uygulanmamasına tepki göstermek amacıyla AK Parti İl Binası önünde eşekli protesto gösterisi yapmak istedi. İl Danışma Kurulu toplantısı nedeniyle Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Menderes Türel'in de partide bulunmasını fırsat bilen muhtar Şimşek, eylem için köyden getirdiği eşeğe binerek il binasına doğru ilerlemeye başladı.


EYLEM YAPAMADAN UZAKLAŞTIRILDI
Bina önüne geldiğinde bölgede görevli polis memuru tarafından durdurulan muhtar Şimşek, eşekten inerek basın açıklaması yapmak istedi. Ancak polis memuru "Burada olmaz bu " diyerek eylemine izin vermediği muhtarı uzaklaştırmaya çalıştı. Bir süre derdini anlatmaya çalışan muhtar Şimşek başarılı olamayınca çareyi uzaklaşmakta buldu.


SESİMİZİ DUYURMAK İSTİYORUZ
Milletvekillerine sesini duyurmak için böyle bir eylem yapma kararı aldığını açıklayan muhtar Şimşek, "Ben AK Partiliyim. Serik Sulama Birlik Başkanı, hükümetin çıkardığı kanunlara uymuyor. Bu konuda 6 aydan beri çalışıyorum. Bizim sıkıntımız Bakanlar Kurulu'nun uyguladığı fiyat listesini, Kuzey Sulama Birlik Başkanı uygulamıyor. Ben muhtarım, Serik'in, Antalya'nın sorunlarını iletiyorum. Konu bundan ibaret. Ben köylüyüm. Sesimi duyuramazsak valimize kadar gideceğim" diye konuştu.


POLİS ENGELİNİ AŞAMAYINCA TOPLANTIYA GİRDİ
Polis engelini aşamayan Yunuslar Mahalle Muhtarı Fikri Şimşek, basın mensuplarına derdini anlattıktan sonra yeniden eşeğe binerek bölgeden uzaklaştı. Eyleminde başarılı olamayan muhtar Şimşek, daha sonra İl Danışma Kurulu toplantısının yapıldığı salona gelerek, elindeki dosyaları Genel Başkan Yardımcısı Menderes Türel'e vermeyi başardı.


ÖZGÜR ÖZTÜRK / DHA


  http://www.radikal.com.tr/115313511531353

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  çoktan - likapa

  bunun arkasından da chp çıkarsa hiç şaşırmayın:) chp entrikalarla uğraştığı kadar seçim kazanmakla uğraşsaydı çoktan iktidar olmuştu.

  TARİH TEKARÜRDEN İBARETMİŞ - pispor

  Size gerçek bir hikaye ;1940 larda bizim köyün muhtarı eşeği ile kazaya (Kiği-Bingöl) gitmiş kazanın girişinde küçük bir köprü var "Kerek"(ermenice) deresi üzerinde eşek çok sesli bir anırma versiyonu ile anırmaya başlayınca muhtar elindeki sopa ile var gücü ile eşeğe vurmaya başlar oradan geçen maliyedeki bir memur bey amca sen eşeği niye dövüyorsun dediğinde "beyim Hükümeti rahatsız ediyor" der bu gerçek bir hikayedir köylü sesini duyuramamış ise hükümete birde gür sesi olan eşeği ile gelmiş acaba eşek anırdı mı yada hükümet rahatsız oldu mu

  dayi nettin :) - kujo84

  Konusmaya girerken ben AK partiliyim diye girmemis olsaydi teror orgutu uyeliginden veya devlet buyuklerine saygisizliktan iceri alinma ihtimali varmiydi acaba dayinin.Dusunmeden edemiyorum :)