AK Parti protestosuna 5 tutuklama

AK Parti protestosuna 5 tutuklama
AK Parti protestosuna 5 tutuklama
Van'da seçim çalışması için esnafı ziyaret eden AK Parti heyetini protesto ederek, çalışmalarına engel oldukları iddiasıyla gözaltına alınan 5 kişi tutuklandı.

RADİKAL - Van'ın Başkale İlçesi'nde seçim çalışması için esnafı ziyaret eden AK Parti İl Başkanı Zahir Soğanda ve 4'üncü sıra milletvekili adayı Faruk Alparslan'a tepki gösterdikleri iddiasıyla gözaltına alınan ve mahkemeye sevk edilen 5 kişi tutuklandı.

Seçim çalışması için Başkale'ye gelen Ak Parti heyetine DBP Başkale İlçe Başkanı Senar Yeşilırmak'ın da aralarında bulunduğu bir grup tepki gösterdi.

Ak Partililer'in esnaf ziyaretini yarıda bırakarak dönmesi ardından polis DBP İlçe Başkanı Senar Yeşilırmak ile birlikte 5 kişiyi gözaltına aldı.

Emniyet Müdürlüğü'nde ifade işlemleri tamamlanan 5 şüpheli bugün sevk edildikleri mahkeme tarafından 'Seçim güvenliğini tehdit etmek, siyasi partilerin çalışmalarını engellemek ve halkı kin ve nefrete teşvik etmek' suçlarından tutuklandı.
DHA-Osman BEKLEYEN


  http://www.radikal.com.tr/134944313494436

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  adalete bak - user814326

  Ankara'da HDP binasini kursunlayanlar serbest biz protesto edince "kin ve dusmanlik" oluyor.sizin adaletiniz bu kadar

  - sofronitsky

  Hdpnin seçim bürolarına saldiranlari da tutuklasana. Rabbena hep bana.

  sınav zamanı - user1075767

  şimdide bakalım 44 il ve ilçede hdp binalarını yakıp yıkan, çalışanları linç eden faşist sürü karşısında da aynı tavır sürecek mi!!

  Bayrak - drhil

  Bir partinin bayrağını yakanlar neden tutuklanmıyor o zaman. Baştan ayağa....

  Çifte standard !!!!!! - user937169

  Geri kalmış batıda ve karadeniz de HDP seçim büro ve adaylarına saldıran küfür eden sürü kitlelerine,sözde esnaflara ne yapıldı,,ortada geziyorlar.nerde adalet. sadece gücü elinde olan mı yönetecek bu memleketi.

  AK PARTİYE DOKUNMAYIN... - ARAGORA

  Yoksa hemen tutuklanırsınız ..Benden söylemesi...