Ak Parti vekili Tayyar: Kavak Yelleri proje bir diziydi.

Ak Parti vekili Tayyar: Kavak Yelleri proje bir diziydi.
Ak Parti vekili Tayyar: Kavak Yelleri proje bir diziydi.
Ak Parti Milletvekili Şamil Tayyar, TV ekranlarında yer alan bazı dizilerin Türk aile yapısını bozmak kastıyla bilinçli olarak kurgulandığını söyledi.


Beyaz TV'de '1'e Bir' programına AK Parti Milletvekili Şamil Tayyar ve Berhan Şimşek konuk oldu. ‘Öğrenci evleri’ tartışmasının değerlendirildiği programda Şamil Tayyar, TV ekranlarında yer alan bazı dizilerin Türk aile yapısını bozmak kastıyla bilinçli olarak kurgulandığını söyledi. Kavak Yelleri dizisinde yaşananların Türk aile yapısına kesinlikle uygun olmadığını ve bu tür dizilerle Türkiye'ye bir hayat tarzı sunulmaya çalışıldığını ifade eden Tayyar, öğrenci evlerinin bazı örgütler tarafından kullanıldığını ve bu sorunun yasal düzenlemeyle çözmenin mümkün olmadığını öne sürdü.

Şamil Tayyar konuyla ilgili şöyle konuştu:

"BAZI DİZİLERİN SENARYOLARI..."
"Batı, Türkiye’deki aile yapısını dinamitlemek için değişik araçları kullanmaya başladı. Bunlardan birisi kitle iletişim araçları. Ben iletişim uzmanıyım. Bugün birçok önemli kanalda yayınlanan dizilerin senaryolarının tesadüfen kurgulandığını düşünmüyorum. Bir kısmının, reyting amaçlı, para kazanmak amaçlı olabilir. Ama bir bölümünün de her ne kadar, yerli yapımcılar bu kaygıyla çıkmış olsa bile arkasındaki iradenin Türk toplum yapısını bozmaya yönelik bir senaryoyu hayata geçirmek istediğini düşünüyorum.

"KAVAK YELLERİ DE O DİZİLERDEN BİRİ"

Örnek olsun diye söyleyeyim; Kavak Yelleri dizisi. Bu dizi bir proje diziydi. Bir grup genç, kızlar erkekler aynı evde kalıyorlar, birbirlerine aşık oluyorlar, yatak sahneleri, beraber kalıyorlar. O ev ortamında gençlerin hayatını anlatan bir dizi. Bu diziyle ve benzer dizilerle Türkiye’ye bir hayat tarzı sunulmaya çalışıldı. Bu hayat tarzının özellikle büyükşehirlerde giderek yaygınlaşmaya başladığını görüyoruz. Bu bir genel anlayışa, hayat tarzına dönüşürse, şu ana kadar övgüyle söz ettiğimiz Türk aile yapısı büyük bir şekilde bundan zarar görür.

“ÖRFÜMÜZE ADETİMİZE UYGUN DEĞİL”
Bizim örfümüz adetimiz buna uygun değil. Her ne kadar, bu sadece AK Partili seçmenlerin de bir problemi değil. Bugün CHP ’ye MHP ’ye oy veren anne babalara sorsanız bunun doğru olmadığını söylerler. Belli dar bir zümre buna reaksiyon gösterebilir. Gösterebilirler, bu çok önemli değil. Benim biraz farklı düşündüğüm nokta şu. Sayın Başbakan yurtlarla alakalı açıklama yaptı. Yerden göğe kadar doğru olduğunu düşünüyorum.

“BAŞBAKAN’IN AÇIKLAMALARI YANLIŞ ALGILANDI”
Öğrenci evleriyle ilgili açıklamasının ben kamuoyunda biraz yanlış algılandığını düşünüyorum. Hepimiz biliyoruz ki Gezi olaylarında da yaşadık, işte bu öğrenci evlerinin çoğu zaman değişik örgütler tarafından hücre evi olarak kullanıldığını, bunu yaparken erkek ve kız öğrencileri seçerek kullandığını, yem olarak kullandığını biliyoruz.

Bir çok genç bu Gezi olaylarına niye gidiyorsunuz diye sorduğunuzda, ‘Abi işte gidiyoruz, bira bedava o bedava, kızlar da var orada, eğleniyoruz sabaha kadar beraber’ vesaire gibi gezi olaylarına gidiş gerekçelerini açıkladılar.

“ÇADIRIN İÇİNDE SABAHA KADAR İÇTİLER”

Bunun görüntüleri yayınlandı. Mesela bir çadırın içerisinde beş tane ayak, kızlar erkekler, aynı çadırda sabaha kadar içtiler eğlendiler vesaire. Sonuçta bu değerler örgütler tarafından farklı amaçlarla da kullanıldı. Bu öğrenci evleri suç amaçlı uyuşturucu amaçlı kullanılıyorsa, kolluk kuvvetleri zaten gereğini yapar. Anne ve babaları uyarmak için sayın Başbakan’ın açıklamalarını doğru buluyorum.

“YASAYLA MÜMKÜN DEĞİL”

Önümüze nasıl bir kanun tasarısını geleceğini bilmediğim için, eğer bu örgüt işleri dışında yalın bir şekilde kız öğrenciler ile erkek öğrenciler aynı evde kalamazlar, evet ben de aynı şeyi düşünüyorum. Ama eğer biz bunun doğru olmadığını düşünüyor isek, yanlış olduğu kanaatinde isek, bunu bizim yasayla düzenlemenin ben mümkün olmadığını düşünüyorum. Yasayla değil farklı enstrümanlarla daha kolay çözüm üretiriz diye düşünüyorum.


  http://www.radikal.com.tr/1159276115927612

  YORUMLAR
  (12 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Herseye karisin - ohabey

  Aman bizi kendimizle basbasa birakmayin. Ayranimiza ilac katip bizi kotu yola sokarlar.

  Meclisin zeka ve ahlak seviyesi - makul

  Habere konu olan milletvekili gibilerinin Türk halkının zeka ve uygarlık düzeyini özellikle düşürmek için sahiplerince kurgulanmış basit, niteliksiz düğmeler olduğundan kuvvetle şüpheleniyorum.

  çok doğru, - guvent

  kurtlar vadisi ve muhteşem yüzyıl gibi...

  Milletvekili.. - gamzekurt

  Herşeyden önce farketmemiz ve düşünmemiz gereken bir şey var: Şamil Tayyar seçim yoluyla seçilmiş bir milletvekili! Maalesef!

  işte gerçek bir DEMOKRAT - alperboler

  frenleri patlamış bir "demokratlık" aldı başını gidiyor. ileride utanacakları o kadar çok şey söyleyip yaptılar ki, rubicon geçildi çoktan. artık anayasa değil, fırlatılması gereken sözlük seviyesine indik. demokrasi nedir, demokrat kime denir, vesayet nedir? gibi.

  ... - r11

  Tanrım bizi ve ülkemizi şamil tayyar,tayyip erdoğan ve zihindaşlarından tez zamanda kurtar yarabbi..bu karanlık zihinli kötü emelli şahıslara hakettiklerini her iki cihandada ver yarabbi...Amin!

  İki soru iki cevap - alpayari

  Sormuşlar insana; "Kardeşim başını niye örtüyosun" Cevap: "Benim inancım yaşantım bu, neyi nereye örttüğümden sanane" Sormuşlar insana; "Kardeşim bak erkeklerle niye böyle kalıyosun" Cevap:"Benim yaşantım bu sanane" Size ne kardeşim; çocukları, (insanları daha doğrusu) kendi kararlarını özgürce versin, tek sınırları başkalarının hakları olduğunu bilsin diye eğitmiyor muyuz? Gerçekten bunun için eğitmiyorsak söyleyin ne için eğitiyoruz? Tabi bunun cevabı söylendi zamanında dindar nesil diye. O zaman çıkın adam gibi söyleyin artık biz toplumu böyle istiyoruz diye, ama lütfen sonra kimselere bişey demedik, özgürlükleri arttırdık felan demeyin. Bu, tamamen ve tek kelime ile toplum mühendisliğidir.