AK Parti yönetiminde bir ÇHD'li avukat

Haber: ÖMER ŞAHİN - omer.sahin@radikal.com.tr / Arşivi

DHKP/C soruşturması kapsamında tutuklanan avukatların bağlı olduğu Çağdaş Hukukçular Derneği’nin (ÇHD) eski üyelerinden biri de AK Parti Grup Başkanvekili Ayşenur Bahçekapılı. Bir dönem ÇHD üyesi olarak, Yücel Sayman’ın başkanı olduğu İstanbul Baro yönetimine giren Bahçekapılı, gelişmeleri Radikal’e değerlendirdi.
Avukat olarak üye olduğu dönemde ÇHD içinde çok farklı gruplar olduğunu söyleyen Bahçekapılı, DHKP/C davasında tutuklananlardan sadece bir-ikisini ismen tanıdığını belirtti. Hukukçu meslektaşlarının bu duruma düşmesinin kendisini üzdüğünü kaydeden Bahçekapılı, “Meslektaşlarımın durumu benim canımı sıktı. Haklarında ortaya atılan iddialarla ilgili bilgim yok. Ben de medyadan takip ediyorum. Benim dileğim bütün işlemlerin hukuka uygun işlemesidir” dedi.
Ayşenur Bahçekapılı siyasete girdiği 2007 öncesi ÇHD üyesi bir avukattı. Sol kimliğiyle bilinen ve 30 yıl avukatlık yapan Bahçekapılı, İstanbul Barosu Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Sekreterliği ve Türkiye Barolar Birliği Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. Sosyal Demokrat Hareket Platformu’nda İstanbul sorumlusu olarak çalıştı. Kanal 7’nin avukatlığını da yapan Bahçekapılı, Ertuğrul Günay, Erdal Kalkan, İbrahim Yiğit ve Haluk Özdalga gibi ‘sol’dan gelen isimlerle birlikte 2007 yılında AK Parti ’den milletvekili seçildi.


  http://www.radikal.com.tr/111796411179646

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Kaç saattir bu haber duruyor - mustafaorhan

  Ne anlamı var şimdi bu haberin anlamadım akp bak cag'lıları da içerisinde bartındırabilen bir parti mi demek isteniyor. Biz Ertuğrul Günay ekibinin de; yetmez ama evetçi dsip geleneğininde bu ülkedeki misyonunu ve akp yandaşlığını zaten biliyoruz. Bize ülkenin her yerinde gerçekleşen savaş ve petriot karşıtı eylemlerin en azından haberini yapında gerçek gündemimize, insanlık alemine dönelim. Örneğin hala bu gün kızılayda savaş karşıtı olan eylemin haberi yapılmadı. Cag'lılara Suriye Barosunun destek mesajı haberi verilmedi, uyduruk haberler yapıp duruyorsunuz.

  yüreyinde biraz sol kırıntı kaldı ise çok rahatsız olduğu kesin: - okkes cavus

  son zamanlarda bu tutuklamalar ülkenin pek hayrına gözükmüyor. içeri atılan yüzlerce insanın şu veya bu sebeplerle suçlanması, hiç de inandırıcı gelmiyor. hele bu günlerde barışdan söz edilyorken, biryandan insanları avukatları sudan bahanelerle suçlayarak mahkum etmek, ne içde nede dış barış sözlerinin inandırır bir vasfı gözükmüyor.ülkede güç erki elinde olan herkim olursa olsun kendinden olmayanı düşman gibi görüp, öküzün altında buzağı ararsa herkesi suçlu gibi görmesi sonucu çıkar. bu ülke bunu seksen öncesi yaşadı, seksen sonrası yaşadı. insanlar kendilerini güvencede görmeli, demokrasinin tam ve eşitlik ilkesi koşullarında işlediyini her birey görmeli ve yaşamalı. ülkemizin içinde ve dışında barışolmalı bu çok elzem. ülkmiz insanı barış ve huzur istiyor.

  TEKELCİLER SİZİ - tayfuncakir1971

  AK pari içinde solcu olamaz çünkü solculuk beylerin tekelinde.Solculuk dedikleride gerçekten sol olsa tek parti diktasını 27 mayısçılığı bize solculuk diye yutturmaya çalışıyorlar.

  Demek ki - gokkurt

  timsah dişi de olsa gözyaşları oluyormuş. Yakında tutuklu gazetecilerin terörist olduğunu savunmaya başlar.

  AK Parti yönetiminde bir ÇHD'li avukat - ms@deniz

  Bu kendisine Sol diyip AKPiçinde yer alan Bay ve Bayanlar sol değil, bunlar solcu olsa böylesi bir Parti içinde yer almaları mümkün değil. Bunlar solcu görünen, özünde sağcı olan kişiler...

  Eski Sosyalist Yeni AKP li - eylemturan

  Ayşenur Bahçekapılı demekki eski sosyalistliğide boşmuş ,kimlik arayışı halen sürüyor ...