AK Parti'de 'Perwer' sürprizi

AK Parti'de 'Perwer' sürprizi
AK Parti'de 'Perwer' sürprizi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Başbakanlık döneminde yaptığı Diyarbakır mitinginde otuz yılın ardından Türkiye'ye ilk kez gelen Şivan Perwer'in kardeşi AK Parti'den aday adayı oldu.

Dünyaca ünlü Kürt ozan Şivan Perwer’in kendisi gibi yurt dışında yaşayan kardeşi Mehmet Perwer, Şanlıurfa'da AK Parti 'den milletvekili aday adayı oldu.

Şanlıurfa AK Parti İl Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, adaylık başvurularının 11 Şubat'ta başlayacağını belirterek Mehmet Perwer'in adaylık kararı ile ilgili bir bilgisinin bulunmadığını söyledi.

MEHMET PERWER KİMDİR?

1976 yılında Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde doğan İlk ve orta eğitimini tamamladıktan sonra, 1990 yıllarında Belçika’ya yerleşen Mehmet Perver’in Fransız Lisansı ve Turizm eğitimi bulunuyor. Ticaretin yanı sıra Abisi Şiwan Perwer ile Konser Seminer gibi Organizasyonlarda da uzun süre yer alan Mehmet Perwer, Şiwan Perwer Kültür Vakfında hizmet etmeye devam ediyor.

Mehmet Perwer, Şanlıurfa.com'a yaptığı açıklamada Şanlıurfa’ya dönüp hemşerilerine hizmet etmek için aday olmaya karar verdiğini açıkladı. Evli ve üç çocuk babası olan Mehmet Perwer, 7 Haziran genel seçimlerinde milletvekili olmak için aday adaylık sürecindeki çalışmalara önümüzdeki günlerde başlayacağını bildirdi.

AKP afişleri Şivan Perwer'i üzdü

Şivan Perwer: Emine hanım bana her baktığında ağladı

Şivan Perwer: Ahmet Kaya gecesinde Ergenekon marşları okudular

Erdoğan'dan Ahmet Kaya ve Şivan Perwer açıklaması


  http://www.radikal.com.tr/129025012902506

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Hangi Vaatler - user969858

  AKP hangi ödünler karşılığında oy almak için aday gösterdi. Taktiği iyi biliyor ama işi bitince kapının önüne atar ve bir suç uydurur. Koltuğu bırakmamak için herşey mubah onlar için.

  Rezalet - user989440

  Milletvekilleri Kpss'ye girsin yetmiş (70) alamayan köyüne dönsün artık.El indirip kaldırmakla milleti temsil edemezsiniz.

  AKPERWER - vemerald

  AKP ile aşkları karşılıklı demek.

  bizim memleket olur. - kaşınan adam

  Ağabeyi meşhur bir halk şarkıcısı diye vatandaşı seçimlerde milletvekili yapacaklarmış.Yahu AKP işi bu biliyor. Bu vatandaşın Kürtlerden ne kadar oy toplayacağını çoktan hesap etmiştir.E meclise girince ne yapacak ?Türkümü söylecek?Acaba sesi ağbisi kadar güzelmi?Hiç olmazsa sıkıcı meclis toplantılar arasında Kürt vekillere türkü söyler.El kaldır indir dışında bir işe yaramış olur.

  Bunlardan baska ne beklenirdi? - AT1928

  Sivan Perver ve kardesinden her sey beklenir!

  ne beklenirdi ki - user397066

  Şaşırdım aslında.. Şiwan Perver'i beklerdim. AKP ye daha çok oy kazandırırdı.