Ak Parti'den 'Başkanının bürokratı' önerisi

Ak Parti'den 'Başkanının bürokratı' önerisi
Ak Parti'den 'Başkanının bürokratı' önerisi
TBMM Anayasa Uzlaşma Komisyonu dünkü toplantısında kamu çalışanlarına ilişkin madde ile birlikte 'Kanunsuz Emir' ve 'Diyanet İşleri Başkanlığı' maddelerini tartıştı
Haber: RİFAT BAŞARAN - rifat.basaran@radikal.com.tr / Arşivi

Ak Parti , madde metnine “Müsteşar, vali ve genel müdürlerin görev süresi Başkanın görevinin sona ermesi ile kendiliğinden sona erer” ifadesinin eklenmesini önerdi. Ancak öneri benimsenmedi. Maddenin anlaşmalı yazılan fıkrasına göre kamu görevlilerinin nitelikleri, meslekte yükselmeleri, görev ve yetkileri, hakları ve yükümlülükleri, aylık ve ödenekleri, diğer özlük işleri, üst kademe yöneticilerinin yetiştirilmesine ilişkin usul ve esaslar liyakat esaslarına uygun olarak kanunla düzenlenecek. CHP ve BDP , görevlerini yerine getirirken kişiler arasında inanç ve düşüncelerinden ötürü bir ayrım yapılmayacağı hükmünün yazılmasını istedi ancak bu öneri de kabul görmedi. “Silahlı kuvvetler mensupları hakkındaki disipline ilişkin hükümlerin saklı olmasına” ilişkin hüküm ise BDP’nin muhalefetine takıldı.


  http://www.radikal.com.tr/113579811357981

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  oh ne ala bulduğunuz yağlı çiftliği gidin gelin yeyin - demlicay2011

  bunun türkçesi bu. alman olmasa hepiniz bir hiçsini. bu hiç kelimesi ağrınıza gidiyor değil mi? ben onu bunu bilmem. yediğiniz içtiğiniz kullandığınız küfür ettiğiniz avrupanın ben bunu bilirim. o zaman siz ne oluyorsunuz onu da siz söyleyin artık. benim söyleyeceğim. kıvrak sınız yani özünüz sözünüz bir değil. ne ürttteinde en iyisini kullanıyorsujuz fasoncular üretme kabızları emek kursak düşmanları. buldunuz cumhuriyeti yaylada gibi geziyrosujuz. ne yaptınız cumhuriyet için hiç. avrupalıl 500 yıldır mücadele verdi siz kaç yıldır verdiniz. hiç sizin hayatınız bir hiç. atatürkün kurduğu düzende kravat takıp geizyorsunuz işte.