AK Partili Akbulut: Engellileri insan yerine koyduk

AK Partili Akbulut: Engellileri insan yerine koyduk
AK Partili Akbulut: Engellileri insan yerine koyduk
Çerkezköy'de bir Özel Eğitim Merkezi'nin açılışında konuşan AK Parti Tekirdağ Milletvekili Ziyaeddin Akbulut, hükümetinin engelliler için çıkardığı yasaları hatırlatarak, "2005'te çıkardığımız yasa ile biz engellileri insan yerine koyduk, adam yerine koyduk" dedi.

ÇERKEZKÖY – Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesinde Müjgan Serkan Karagöz Mesleki ve Özel Eğitim Merkezi’nin açılış törenine katılan AK Parti Tekirdağ Milletvekili Ziyaeddin Akbulut, hükümetinin engelliler için çıkardığı yasaları hatırlatarak, “2005 yılında çıkardığımız yasa ile biz engellileri insan yerine koyduk, adam yerine koyduk” dedi.

Çerkezköy’de yapımı geçen yıl tamamlanan Müjgan Serkan Karagöz Mesleki ve Özel Eğitim Merkezi, düzenlenen törenle hizmete açıldı. Açılış törenine AK Parti Milletvekili Ziyaeddin Akbulut, Özlem Yemişçi, Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya ve çok sayıda öğrenci ile velisi katıldı. Binanın açılış töreninden önce konuşan AK Parti Tekirdağ Milletvekili Ziyaeddin Akbulut, 2005 yılında AK Parti hükümetinin engellilere yönelik yasalar çıkardığını belirterek, “Bu insanlar sokağa çıkamıyorlardı, evlerde saklanıyorlardı. Anneleri babaları bu insanları sokağa çıkarmaya sıkılıyordu, utanıyordu. Ama hükümetimizin 2005 yılında çıkardığı yasa ile biz engellileri insan yerine koyduk, adam yerine koyduk. Bazıları ‘eskiden evimizdeki engelli, yatalaklar bir an önce ölse de kurtulsak diye Allah’a yalvarırdık’ diyordu. Şimdi ‘aman ölmesin, evimizin bereketi bu. Ben onun yüzünden devletten 450-500 lira bakım ücreti alıyorum, aman ona bir şey olmasın diye bakıyoruz’ diyorlar. İşte zihniyet değişikliği bu” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından Akbulut, Yemişçi, Vali Yerlikaya ve beraberindekiler kurdele keserek binayı hizmete açarak sınıfları gezdi.


ŞABAN KARDEŞ / DHA


  http://www.radikal.com.tr/1151249115124928

  YORUMLAR
  (28 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  AYNI FİKİRDE OLAN ÇOK - user892664

  Yazılanlara bakıyorum da, halktan uzaksınız arkadaşlar. Eminim aynı şekilde düşünen %40-50 nüfus vardır ülkemde. Hatta engelli çocuğu olan biri bile: "He valla, allah razı olsun, devlet yüzümüze baktı" diyordur gözleri yaşararak ve hayır duaları ederek. Matbaanın icadından kaç yıl sonra ülkemize geldiğine bakın, hah işte daha o kadar zaman var bu sözlerden incinebilmek için.

  Hepimiz engelli adayıyız - ldavidovich

  Bu adamın engellilere tavrı beni şaşırtmadı, Türkiye de çok yaygın.

  İşte bunlar, yaradılanı sevenler, yaradandan ötürü...! - bektasoglu1975

  Hayrola, yaradılandan pek memnun değilsiniz galiba...!

  sinirlenmemek elde degil - okur3

  Sanki bir lutufmus gibi utanmadan soyluyor bir de...Ayrica eskiden evimizdeki engelliler olsun diye dua ederdik ne demek? Yaptigi resmen engellilere ve ailelerine saygisizlik.Kendisi o durumda olsa evindeki engelli olsun diye bekleyecek demek... Ne buyuk utanc ki boyle caprik dusuncelere sahip insanlar tarafindan yonetiliyoruz

  Bu halk da sizi adam yerine koymuş... - Barnabycik

  ve milletvekili yapmış ya... pes...

  İnsan yerine koymak ? - alacain

  İnsan yerine koymak ne demek, bu nasıl ifade biçimidir ?

  Hangi cumlesini tutsan olmuyor.. - ceyda55

  Bu nasil bir ifade? Yapilan aciklama nasil bir aciklama boyle? Insani degerleri gectim, insan bu kadar da metalastirilmaz!!! Rezillik bu ya! Ote yandan AKP'nin nasil pragmatist oldugunu gosteren cok acik bir ornek olmus.. Umarim simdiye kadar farkedememisler icin bir firsat olur da daha net okurlar asil niyeti..