Ak Parti'li başkandan pano mesajı: HDP'ye gönüllü oy veren alçaktır

Ak Parti'li başkandan pano mesajı: HDP'ye gönüllü oy veren alçaktır
Ak Parti'li başkandan pano mesajı: HDP'ye gönüllü oy veren alçaktır
Antalya'nın Gündoğmuş İlçe Belediye Başkanı Ak Partili Mehmet Özeren, kent merkezindeki ışıklı panoda yayımlanan mesajında ilginç ifadelere yer verdi. Özeren'in mesajında şu ifadeler yer aldı: Camide namaz kılıp sandıkta HDP'ye oy veren Kürt benim kardeşim olamaz. Kardeşlik yüce bir makamdır. Alçaktan kardeş olmaz. HDP'ye gönülsüz oy veren korkaktır. Gönüllü oy veren alçaktır.

RADİKAL- Gündoğmuş Belediye Başkanı Mehmet Özeren, Cumhuriyet Meydanı'ndaki belediye pasajında asılı ışıklı panoda yer alan mesajıyla dikkati çekti. 'Gündoğmuş'a Mehmet Özeren, iyi gelecek' ifadesiyle başlayan mesajında terör olaylarına işaret eden Başkan Özeren, "Allah'ım memleketimize göz diken hainlere fırsat verme. Ahrete gönderdiğimiz asker ve polislerimizi 'şehitlik' rütbesiyle taçlandır. Yüreğimizi dağlayan şehit haberlerine vesile olan soysuzlara kahhar isminle muamele et. Askerimizi, polisimizi uğursuz pusulardan, kahpe mayınlardan muhafaza eyle" dedi.

'ALÇAKTAN KARDEŞ OLMAZ'

İslam'ın reddettiği ırkçılığı hiçbir zaman kabul etmediğini aktaran Mehmet Özeren, "Üstünlüğü ırkta gören bir zihniyeti de tasvip etmedim. 4 sene aralarında yaşayıp, ekmeğini yediğim, suyunu içtiğim Kürt halkını da hep din kardeşim diye bağrıma bastım. Ama değişti. Camide namaz kılıp sandıkta HDP'ye oy veren Kürt benim kardeşim olamaz. Kardeşlik yüce bir makamdır. Alçaktan kardeş olmaz. HDP'ye gönülsüz oy veren korkaktır. Gönüllü oy veren alçaktır. 1000 sene İslam'a bayraktarlık yapan bir millete silah çeken alçak oğlu alçaktır" ifadelerine yer verdi.

'MASON UŞAKLARINA UYUP DÜŞMANIM OLMA'

Mesajında Kürt halkına da seslenen Mehmet Özeren, şu ifadeleri kullandı:

Ey Müslüman Kürt halkı. Ya yine HDP'ye oy ver, düşmanım ol, alçak ol ya karşı çık yüreklerde bayrak ol. Ama unutma kardeşime ne kadar şefkatli isem, düşmanıma o kadar cebbarım. Türk milleti rabbimin kafirlere karşı kılıcıdır. 1000 sene kardeşim oldun. İslam düşmanı mason uşaklarına uyup, düşmanım olma. Düşmanıma ne yaptığımı, kendileri güç yetiremeyince seni sahneye süren haçlı güruhuna sor. Karar hala ümit kesmediğimiz Kürt milletinindir.

Başkan Mehmet Özeren, kendisine telefonla ulaşan DHA muhabirine, geçen hafta bir cenaze töreninde HDP'li olduğunu iddia ettiği bir grubun tatsızlık çıkardığını, bunun üzerine bazı siyasi partilerin de kendisini ' PKK sempatizanı' gibi gösterdiğini, söz konusu mesajı bu nedenle yayınladığını söylemekle yetindi.

(DHA)


  ETİKETLER:

  PKK

  ,

  İslam

  ,

  şehit

  ,

  hdp

  ,

  Asker

  ,

  Belediye

  ,

  Fırsat

  ,

  Namaz

  ,

  İddia

  ,

  ,

  başkan

  ,

  zaman

  ,

  siyasi

  ,

  silah

  ,

  oy

  ,

  Karşı

  http://www.radikal.com.tr/143472214347225

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  SENİ KARDEŞ OLARAK GÖRMEK İSTEYEN KİM ?? - tedirgin1

  Kim bu arakadaş kendini ne sanıyor bunun gibi nefret söyleminde bulunan birini kürt halkı acaba kardeş olarak görüyormu önce onu sorgulasın. mesajında ırkçılığa karşı olduğunu söyluyor sonrada HDP ye oy veren alçak diyor ! Sırf siyasi görüşünden dolayı ırkçılığın ve ayrımcılığın en alasını yapıyor farkında değil.. hdp ye o veren biri olarak sözlerini kendisine aynen iade ediyorum

  :( - user904976

  malesef bu adam halkın seçmiş olduğu bir belediye başkanı. Ve daha sonra neden kürt türk düşmanlığı ortaya çıkıyor 6 milyon insana Alçak diyecek kadar gözü dönmüş bir adam bu cümle Ak Partiye söylenmiş olsa şimdi belediyenin önü zırhlı araçlarla dolmuştu. yazık çok yazık.

  !!!!!! - akmerter

  İslam kafanızdaki şey ise yandık.Gerçi pratiğiniz,kafanıdakiyle uyumlu.

  bravo akepe! - user1068931

  1000 senedir halkları katletmeye doyamadınız. sizin gibiler yüzünden dinin ne kadar kötü bi'şey olduğunu anlıyor insanlar. Ve eminim bir çok kişi inanmayı çoktan bıraktı. Çünkü sizin tanrınız çalmayı, insanları katletmeyi, ayrımcılığı ve fakirliği reva görüyorsa ben öyle tanrıya inanmam.

  Benim Demokratik Haklarımı Engellemeye Kalkan Alçaktır ! - Selimserincan

  Eğer halk geri zekalı değilse sizin ne kadar anti demokratik, ne kadar zorba, ne kadar bencil ve doğruluktan uzak insanlar olduğunuzu görüyordur. Size oy vermeyenlere ana-avrat sövmenize az kaldı. Seçime kadar sabredin de halk size gereken cevabı verecek. Sizi de tanrılaştırdığınız adamı da sandığa gömecek bu sefer.