AK Partili Başkanı Vuran Saldırgan yakalandı

AK Partili Başkanı Vuran Saldırgan yakalandı
AK Partili Başkanı Vuran Saldırgan yakalandı
İzmir'in Menemen İlçesi'nde, AK Parti Sosyal İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Menemen Esnaf Odası Başkanı Mesut Damar'ı bacağından tabancayla vurup yaraladığı ileri sürülen 33 yaşındaki Ercan K., polis tarafından yakalandı.

MENEMEN - Aynı zamanda Mermerli Mahallesi Muhtarlığı görevini de yürüten evli, 2 çocuk babası 56 yaşındaki Mesut Damar, dün saat 10.30 sıralarında, başkanı olduğu Menemen Esnaf Odası’na giderken Prof. Dr. Muammer Aksoy Caddesi’nde bir kişinin silahlı saldırısına uğradı. İsabet eden tek kurşunla sağ bacağından vurulan Damar, ambulansla Menemen Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Buradaki ilk müdahalenin ardından, çok kan kaybettiği belirlenen Damar, Ege Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırıldı. Damar, ameliyata alınmadan önce polislere kendisini taksicilik yapan ve kalan zamanlarında da bir büfede çalışan Ercan K.’nin vurduğunu söyledi.

Bunun üzerine İzmir Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ile Menemen İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından özel bir ekip oluşturuldu. Özel ekip Ercan K.’nın yakalanması için çalışmaları sürdürürken, bugün öğle saatlerinde bir ihbar telefonu geldi. İhbarcı Ercan K.’nın Eski Foça’da olduğunu bildirdi. Harekete geçen polis, Ercan K.’yı burada saklandığı evde yakaladı. Menemen İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne getirilen Ercan K.’nın sorgusunun sürdüğü bildirildi.

’TEHDİT ALIYORDUK’

AK Parti Menemen İlçe Başkanı Arif Kuran, "İlçedeki yeşil alanlara kurulan büfelerin yasal olmadığı yönündeki söylemlerimiz nedeniyle ben ve yönetimim, bir süredir bazı kesimlerden tehdit alıyorduk. Ancak, böyle bir şeyin başımıza geleceğini düşünmemiştik. Üzgünüz. Ancak, bu kişilere karşı mücadelemiz sürecek" dedi.

Damar’ın sağlık durumu hakkında da bilgi veren Kuran, "Kurşun diz kapağının üzerine isabet etmiş. Atar damar, toplar damar ve sinirleri parçalamış. Başka bölgelerden damar alınarak, ameliyatla buraya naktledildi. 6 saat süren ameliyat sonrası kendisini yoğun bakıma aldılar. Buradaki tedavisi sürüyor. Sadece yanına eşi girebiliyor" dedi.(dha/Hulusi Yılmaz)