AK Partili belediye başkanına makamında silahlı saldırı

AK Partili belediye başkanına makamında silahlı saldırı
AK Partili belediye başkanına makamında silahlı saldırı

Belediye Başkanı Cüneyt Yıldız'ın kafasından vurulduğu belirtiliyor.

Bursa'nın merkez Gürsü ilçesinde AK Partili Belediye Başkanı Cüneyt Yıldız, korumasıyla birlikte makamında silahlı saldırıya uğradı. Saldırıyı gerçekleştirdiği öne sürülen belediye çalışanı zabıta olaydan sonra kayıplara karıştı.

RADİKAL - Bursa'nın Gürsu Belediye Başkanı Ak Partili Cüneyt Yıldız, makamında silahlı saldırıya uğradı. Ağır yaralanan Başkan Yıldız ile koruması, Bursa Şevket Yılmaz Devlet Hastanesi'nde tedaviye alındı.

Olay bugün saat 15.00 sıralarında meydana geldi. Belediyede zabıta görevlisi olduğu belirtilen ancak, kimliği açıklanmayan saldırgan, başkanlık makamına girip silahını peş peşe ateşledi.

Kafasından vurulduğu belirtilen Belediye Başkanı Cüneyt Yıldız ile eski uzman çavuş olan koruması ağır yaralanırken, saldırgan kaçtı.

Ambulansla Bursa'ya getirilen Başkan Yıldız ve koruması Şevket Yılmaz Devlet Hastanesi'nde tedaviye alındı.

AK Parti Mardin seçim bürosuna ses bombalı saldırı


DOKTORU: DURUMU STABİL

Makamında uğradığı silahlı saldırı sonucu ağır yaralanan ve Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavisi süren Gürsu Belediye Başkanı Cüneyt Yıldız'ın geçirdiği ameliyat sonrası yoğun bakımda bulunduğu, durumunun "stabil" olduğu bildirildi.
Yıldız'ın ameliyatı gerçekleştiren beyin cerrahı Prof. Dr. Hakan Murat Göksel, "Ateşli silahın etkisiyle beynin böyle durumlarda ciddi yapısal tahribatı ortaya çıkar. Mermiyi çıkarttık, beyindeki kanamaları kontrol altına aldık, problemsiz bir ameliyat gerçekleştirdik. Meslektaşım ve buradaki arkadaşım Prof. Dr. Yusuf Tüzün ile birlikte ameliyatı gerçekleştirdik. Normal seyrindeki bir cerrahi müdahale oldu. Başkan şu anda yoğun bakımda, durumu istikrarlı, bizim tabirimizle stabil" diye konuştu.
Başkan Yıldız'ın durumunun kritik olduğunu kaydeden Prof. Dr. Göksel, "Sayın başkanın hayatı tehlikesi mevcut. Bu durum 48 ile 72 saat kadar devam edecektir. Süreç bundan sonrasında yoğun bakımda tedavi uygulamalarıyla sürecek. Gerisini biz, aile, sizler göreceğiz. Bu aşamada söyleyebileceklerim bunlar. Tekrar geçmiş olsun diliyorum kendilerine" ifadesini kullandı.
Göksel, bir gazetecinin "İyileşmesinden sonra çıkabilecek sorunlar nelerdir?" sorusu üzerine, "Muhtemeldir, bu konuda detaylara girmek kehanet olur. Şu aşamada da böyle bir kehanette bulunmak istemiyorum" dedi.

VALİ KARALOĞLU: SALDIRGANIN KİMLİĞİ BELLİ, YAKALAYACAĞIZ

Gazetecilere açıklamalarda bulunan Vali Münir Karaloğlu da saldırıyı kınadı. Vali Karaloğlu şöyle devam etti:
Dünya iyisi bir insan derler ya gerçekten Cüneyt Başkan benim tanıyabildiğim en güzel insanlardan bir tanesi. Saldırganın yakalanması için çalışmalar sürüyor. Saldırganı yakalayacağız. Bir yere gitme şansı yok. Takip ediyoruz ama çok fazla bir şey söylemek istemiyorum. Süreç devam ediyor. Kimliği belli, kim olduğu belli yakalayacağız. Bundan kimsenin endişesi yok. 

DHA