AK Partili İdris Bal: İmamı sürenlere yazıklar olsun

AK Partili İdris Bal: İmamı sürenlere yazıklar olsun
AK Partili İdris Bal: İmamı sürenlere yazıklar olsun
AK Parti Kütahya Milletvekili İdris Bal, Gezi Parkı eylemleri esnasında en çok tartışılan isim olan Dolmabahçe Bezmiâlem Valide Sultan Camii müezzini Fuat Yıldırım'ın Başakşehir'e bağlı Kayabaşı köyüne sürülmesine tepki gösterdi.

Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Simav Teknoloji Fakültesi ve Simav Meslek Yüksek Okulu öğrencilerinin kaldığı Yurt-Kur'a ait binanın toplantı salonunda düzenlenen toplantıya katılan AK Parti Kütahya Milletvekili İdris Bal, Gezi Parkı eylemlerinden toplumun her kesiminin ders çıkarması gerektiğini söyledi.

Taksim olaylarına karışanlarla destek verenlerin bir olarak değerlendirilmesinin yanlış olacağına vurgu yapan Bal, "Bunların hepsini suçlu, illegal ya da marjinal gurupların üyesi olarak kabul edemeyiz. Kabul edilirse yanlış yapılmış olur" dedi.

Gezi Parkı eylemleri esnasında en çok tartışılan isim olan Dolmabahçe Bezmialem Valide Sultan Camii müezzini Fuat Yıldırım'ın Başakşehir'e bağlı Kayabaşı köyüne atanmasına da tepki gösteren Bal, "İmamı sürenlere yazıklar olsun. Eğer imam doğru söylediği için sürüldüyse onu sürenlere yazıklar olsun" diye konuştu.Hür bir medyanın çok önemli olduğuna dikkat çeken Bal, "Hür bir medyanın olmadığı bir ülkede demokrasi yoktur. Kontrol edilen bir medyanın olduğu bir ülkede demokrasi yoktur" ifadelerini kullandı.

Taksim meselesinin de aşama aşama değerlendirilmesi gerektiğini ifade eden Bal, eylemi gerçekleştirenlerin önüne gelen otobüsleri, banka şubelerini yakmaya başladıklarında, ellerine taşı aldıklarında saygınlıklarını yitirdiklerini belirterek, "Velev ki haklı iseler bile haksız duruma geçtiler" dedi.

Terör başta olmak üzere öğrencilerin çözüm süreci, Taksim Gezi Parkı eylemleri, Suriye 'deki iç savaş ve Mısır'daki darbe ile ilgili sorularını yanıtlayan Bal, " Türkiye 'nin bunlardan bir ders çıkarması lazım. Akıllı olmak zorundayız. Kaos ortamının kimseye faydası olmaz" şeklinde konuştu.


  http://www.radikal.com.tr/115310711531074

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  // - Al Capone

  Diyanet te politika yapmaya baslamis - hangi Dunya da yasiyoruz ? Demokratik açilim paketi de böyle ise - vay halimize ......

  Sizsiniz ! - sblgngr

  Sizin emek verdiğiniz, içinde çalıştığınız hükümet beyefendi masum, namuslu,onurlu,dürüst insanları cezalandıran bunu farketmiyor musunuz?

  ak partinin demokratik yüzü mü nedir. gerçekten şaşırtıcı - demlicay2011

  erdoğandan izin almadan böyle muhalif gibi konuşması cesaret gerektirir. vali kaymakam mersedesi kaybederim diye konuşamıyor. acaba neler dönüyor ortalıkta. meydanlar kontrol ediliyorsa demokrasiden söz edemeyiz diyor. gerçekten şaşkınlıkla okudum. başımıza taş yağacak.

  ilginç olmuş bunu bir AKP liden duymak.. - _poseidon_

  Kraldan çok kralcıların bolca olduğu bir memlekette yaşıyoruz. Yalakalık yapmayı ve yağdanlık olmayı kendine yediren ve bunu üstün gören ahlaka sahip insanlar ne yazık ki devlet kademesinde çok ve bunlar tutuldukları için hep üst kademedeler. Sonuçta böyle olur tabi.