AK Partili vekil 'Alışın' dedi Hürriyet'e ikinci saldırı geldi!

AK Partili vekil 'Alışın' dedi Hürriyet'e ikinci saldırı geldi!
AK Partili vekil 'Alışın' dedi Hürriyet'e ikinci saldırı geldi!
Pazar gecesi Hürriyet Gazetesi önünde tehditler yağdıran AK Parti Gençlik Kolları Başkanı ve İstanbul Milletvekili Abdurrahim Boynukalın, saldırıdan sonra tehditlerine devam etmiş ve "Eylem yapmaya devam edeceğiz. Buna alışmaya başlasınlar artık" demişti. Bu açıklamadan sadece 9 saat sonra Hürriyet Gazetesi ikinci bir saldırıya uğradı!

RADİKAL - Pazar gecesi taşlı, sopalı saldırıya uğrayan Hürriyet Gazetesi önünde tehditler yağdıran AK Parti Gençlik Kolları Başkanı ve İstanbul Milletvekili Abdurrahim Boynukalın, saldırıdan sadece saatler sonra devletin resmi ajansı AA'ya konuşarak tehditlerine devam etmiş ve "Eylem yapmaya devam edeceğiz. Buna alışmaya başlasınlar artık" demişti. Bu açıklamadan sadece 9 saat sonra Hürriyet Gazetesi ikinci bir saldırıya uğradı.

Hürriyet'e pazar gecesi yapılan taşlı, sopalı çirkin saldırıda tehditler savuran Ak Parti Gençlik Kolları Başkanı ve İstanbul Milletvekili Abdurrahim Boynukalın, saldırıdan sadece saatler sonra devletin resmi ajansı AA'ya konuştu. Anadolu Ajansı'nın (AA) dün saat 11.26'da servis ettiği haberde tehditlerine devam eden Boynukalın, "Bundan sonra da açık söyleyeyim, bu tarz manipülasyonlarla yalan haberlerle şiddeti aklayan bir tavır ortaya koymaya devam ederlerse biz AK Parti Gençlik Kolları olarak da kendi içimizdeki bütün insanlarla beraber yine bu medya organlarının önünde eylem yapmaya devam edeceğiz. Buna alışmaya da başlasınlar artık" demişti. 

Köşe yazısında Ahmet Hakan'a ölüm tehdidi!

Bu açıklamadan sadece 9 saat sonra akşam 20.30 sularında Hürriyet Gazetesi, ikinci kez saldırıya uğradı. Az sayıdaki polis, tekbirler getirerek saldıran saldırganların binaya girişine engel olamadı. Bu arada saldırganların Hürriyet binasına yaklaştığı sırada 4 el silah sesi duyulduğu belirtildi. İstanbul'un ardından Ankara 'da da Hürriyet'e yönelik saldırı gerçekleşti.

Hürriyet'e saldırıya tepki yağdı

Eylemcilerin bina içine girmeleri son anda engellenirken taş ve sopalarla binaya yine hasar verdi. Hürriyet Gazetesi güvenlik görevlileri ve polislerin müdahalesiyle eylemciler Hürriyet Gazetesi binası dışına çıkarıldı. 

Davutoğlu'ndan özel talimat

İşte Hürriyet binasına saldırı anı