AK Parti'nin hafta sonu mitingleri ertelenebilir

AK Parti'nin hafta sonu mitingleri ertelenebilir
AK Parti'nin hafta sonu mitingleri ertelenebilir
AK Parti'nin 15-16 Haziran'da Ankara ve İstanbul'da yapmayı planladığı mitinglerin, aynı tarihlerde üniversite sınavı olması nedeniyle ertelenebileceği belirtiliyor. ÖSYM, konuyla ilgili kendilerine gelen talepleri AK Parti'ye iletti.

Radikal.com.tr – AK Parti ’nin 15-16 Haziran’da Ankara Tandoğan ve İstanbul Kazlıçeşme’de yapmayı planladığı mitinglerin, bu tarihlerde üniversite sınavı olması nedeniyle ertelenebileceği belirtiliyor.

Mitinglerle aynı tarihe denk gelen Lisans Yerleştirme Sınavı’nda (LYS) yaşanabilecek trafik yoğunluğu ve gürültü, üniversite sınavına girecek öğrenci ve ailelerini endişelendiriyor.

Zaman gazetesinden Hasan Karalı’nın haberine göre Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), konuyla ilgili kendilerine gelen talepleri AK Parti’ye ilettiklerini, cevap beklediklerini belirtti. AK Parti’nin ise konuyu yarınki MYK toplantısında gündeme getirmesi, toplantıda alınacak karar doğrultusunda mitingi ileri bir tarihe ertelemesi bekleniyor.

FEM Dershaneleri Rehberlik Uzmanı Faruk Ardıç, Kazlıçeşme’deki mitingin hem trafik hem de gürültü açısından önemli bir problem oluşturabileceğine dikkat çekti. Öğrencilerin motivasyonunun bozulmaması için tedbir alınması gerektiğini ifade eden Ardıç, “Özellikle mitingin yapılacağı bölgede sınava girecekler, motivasyon açısından sıkıntı yaşayabilir. Bu, göz ardı edilmemeli. Öğrencilerin geleceği söz konusu.” dedi.

Akşam Gazetesi eğitim yazarı Turgay Polat da mitingin yapılması durumunda katılımcıların son derece duyarlı olması gerektiğini kaydetti. Miting için sabah erken saatten itibaren alana gidildiğini hatırlatan Polat, “Sınav sabah yapılacak, mitingin öğleden sonra. İlk bakışta sıkıntı oluşturacağını düşünmüyorum ancak mitinge katılacak kişiler erkenden yola çıkarsa hem trafik hem de gürültü, öğrencilerin motivasyonunu bozabilir. Son derece duyarlı olunmalı.” diye konuştu.

Miting alanına saatler öncesinden tezahüratlarla gidileceğine işaret eden Eğitim Bir Sen Genel Sekreteri Ahmet Özer ise sınav ve mitingin çakışmasının olumsuzluk doğuracağını kaydetti: “Korna ve klaksondan dahi etkilenebilen öğrenci, ses ve gürültüden daha fazla etkilenebilir. Herkes duyarlı olmalı.”


  http://www.radikal.com.tr/113727711372776

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  lys - ocan21

  LYS ertelensin:)

  Buster - buster

  AKP'nin genel başkanı ile onun yakın çalışma arkadaşlarının kullandığı dilve üslupları maalesef muhataplarını fevkalade rencide etmektedir.Yapacakları toplantılara katılacak kalabalıkların profili bellidir.Ne istediğini bilen kaliteli bir protestocu guruba karşı yapılacak söylemler ortalığı daha fazla germekten öteye geçmez.Zira kullanacakları ana tema din,türban ve cami dir ki,bunlarda on seneden beri dinlediğimiz AKP klasikleridir.

  Miting. - ganjml

  Madem istiyor sen havaalanından sonra da ben gelecek mitinge,sen verejek o zaman 100 dolar daha:)

  SINAV BAHANE DEĞİL - pispor

  aslında bu bir meydan okuma yani akp hükümetine oy vermemiş yüzde elliye bir meydan okuma mitingi ancak bu akp hükümetinin düştüğü durumdan kurtarmaz bu mitinglerde yer yer çatışmalar yaralanmalar allah göstermesin ölümler dahi olabilir bu yüzden bu mitinglerin iptal edilmesi hükümet için hayırlı olur inancındayım

  dipten gelen dalga - sabahattinali

  gezi parkında çevre duyarlılığı ile başlayan giderek büyüyen tepkilerin iktidar tarafından doğru okunabildiğini söylemek güç.Alışıldık dış mihraklar emperyalizmin bir oyunu faiz lobisi marjinal örgütler birazda şaşkınlığın bir ifadesi olsa gerek.marjinal örgütler yüzbinlerce insanı harekete geçiriyorsa zaten marjinal olmaktan çıkmıştır. emperyalizmin bir oyunuysa o kadar insan emperyalizmin işbirlikçisi durumuna düşmüştür. İktidar aynaya bakmak nerede hata yaptık sorusu yerine gayri meşru yöntemlerle kendi iktidarına sonlandırmak isteyen düşman güçler arayışına girmesi krizin çözümünü zorlaştırmaktadır.10 yıllık izlenen neo liberal politikalar sonucu ücretlerde yaşanan düşme , emeklilik yaşının yükseltilmesi eğitimde sağlıkta sosyal politikalardan geri gidilmesi ticarileşmesi krizlerin faturasının yoksulların sırtına yüklenmesi gençleri işsizliğe umutsuzluğa eğitimleriyle örtüşmeyen işlere mahkum etme izlenen politikaların bir sonucu olarak bu kesimlerde derin bir hoşnutsuzluk yaratmış olamaz mı?büyüdüğü zenginleştiği söylenen türkiyenin kendi yoksul yaşamlarına bir şey katmadığını düşünmüş olamazlarmı?iktidar olmak bir avuç türedi zenginin rahatı huzurundanmı ibarettir?

  Uydurma haber - yankeegreen

  Miting 17.30'da ne alaka SBS ile? Bu herhalde "ertelense umudu" haberi..