AK Parti'ye saldıran kişinin eşgali belirlendi

AK Parti'ye saldıran kişinin eşgali belirlendi
AK Parti'ye saldıran kişinin eşgali belirlendi
AK Parti Genel Merkezi'ne yapılan saldırıyla ilgili olay yerinden kaçan bir zanlının eşgali emniyet görevlilerince tespit edildi.

Ankara dün akşam iki ayrı saldırı haberiyle sarsıldı. Kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce Adalet Bakanlığı'na el bombalı, AK Parti Genel Merkezi'ne ise lav silahlı saldırı düzenlendi.

Saldırılar sonrası polis her iki binada da kısa sürede inceleme başlattı. Adalet Bakanlığı çevresindeki çok sayıda MOBESE ve güvenlik kamerası kayıtları incelemeye alındı.

Olaylar sonrası polisin yaptığı çalışmalarda, AK Parti 'ye yapılan saldırıyla ilgili bir zanlının eşgali belirlendi.

Polis yaklaşık iki saat sonra iki el bombasını atarak kaçan kişinin eşgalini belirledi.

Zanlının 35 yaşlarında, 1.75 boylarında, zayıf yapılı, seyrek saçlı olduğu, üzerinde koyu pantolon, kapüşonlu siyah mont bulunduğu belirtildi. Zanlının Söğütözü'ndeki ağaçlıklı alandan Anadolu Bulvarı'na doğru kaçtığı belirlendi.


  http://www.radikal.com.tr/112592411259249

  YORUMLAR
  (9 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  - momentum

  PKK-dışı sol eylemlere benziyor. DHKP/C, büyük bir ihtimal. Hedef seçimi ve yöntem, ona benziyor. Son zamanlarda bu örgütün eylem aktivitesinde bir artış var. Türk terör piyasasında PKK'dan boşalacak yeri doldurmaya hazırlanıyor gibi. (Bu alemde bir nam meselesi bu aynı zamanda.) Örgüt, 90'lı mutlu yıllarına geri dönmenin hayalini kuruyor. İltisaklı olduğu diğer marjinal sol çevrelerdeki faaliyet artışı da bunu gösteriyor. Türkiye terörsüz yapamıyor maalesef. Bazılarının zaman akışı 12 Eylül 1980'de durdu. Onda sonrasını algılayamıyor ve her uygun fırsatta, varolabildiği o tek zaman dilimine uçuyor. Türkiye bölünse, bir kaç parçaya ayrılsa iyi olacak. Herkes kendi asr-ı saadetinde yaşasın, yoksa bu işin sonu gelmeyecek.

  POST MODERN. - ahzap

  Postmodern darbe,postmodern suikast,,post modern lav silahı,post modern sanık yaratma yöntemleri,postmodern olmayan tek şey var mahkemeler,onlar bildik sıkıyönetim mahkemeleri.

  Mağdur olmak çok güzel be! - naoparty

  11 Eylül'ü hatırlıyor musunuz? ABD kendini vurmuştu? Mağdurum ben rolünü oynayıp planını uygulamıştı? Peki bizi kim yönetiyor? ABD. Şu anda ve her başı sıkıştığında mağdur olan kim? AKP. İyi günler.

  Magdur durumda oldugunu goster ve istedigini yap - Gerçekleri gosteren

  Sionizm taktigi tarih boyunca inalnilmaz sonuçlar verdigini gorebiliriz, mazlum, magdur ve zavalli durumda goster kendini ve istedigin yerden istedigin zaman istedigin seyi elde et. Belli ki iktidar bunu iyi bir sekilde anlamis, nasil olsa sorgulama sistemi olmus insanlar inanirlar...

  Her Zaman ki gibi - shakespearee

  Akp binası olunca saldıranın eşgalini bulmak da 2 saati geçmiyor ne faili meçhul cinayetler kaldı bu ne iş dostlar ? işine geleni bulacaksın hayat size güzel

  ... - pierre woodman

  İstanbul yolu'nun ana bağlantı yolu olan ve sadece araç trafiği bulunan girişi ve çıkışı da tutulsa kuşun bile uçmayacağı Anadolu Bulvarı da zaten böyle Eminönü gibi, İstiklal Caddesi gibi bir yer. Kalabalığa karışır gidersin. Te Allahım. Eşgal belirlemişler. Her metrede mobese kamerası ola o caddede AKP polisi o bari başardı yani. Hiç yakalanmayacak ki?

  Sherlok Holmes titizliği - ahmet59

  Olay gece olmuş ama eşgal o kadar açıkki? Sanki kişi önceden biliniyormuş gibi tarif edilmiş. gece karanlığında kapüşonlu olduğu belirtilen kişinin seyrek saçlı olduğunu bile belirlediniz ya helal:))))))