Ak Saray'a oda büyüklüğünde kasa mı yapılıyor?

Ak Saray'a oda büyüklüğünde kasa mı yapılıyor?
Ak Saray'a oda büyüklüğünde kasa mı yapılıyor?
Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, Ak Saray'da oda büyüklüğünde yüksek güvenlikli zırhlı para kasaları bulunduğunu söyledi. Candan, "Bir para kasası eksikti, o da tamamlanmış oldu" dedi.

RADİKAL- Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, yazılı bir açıklama yaparak; Ak Saray'a özel bir kasa yapıldığını bildirdi. Açıklamada, dayanıklı, bankalarda ve finans kuruluşlarında kullanılan ve ihtiyaca göre, donanımlı özel olarak üretilen bu kasalarda, aydınlatma, içeriden otomatik kapanma, isteğe göre raf ve nakit kutular gibi aksesuarların yapıldığını ifade etti.

Zaman gazetesinden Yavuz Akengin'in haberine göre, Başkan Candan, "Bunlar son derece teknolojik kasalar. 1. derece doğal sit alanında Atatürk 'ün şartlı bağışı ihlal edilerek, hukuksuz bir şekilde, Atatürk Orman Çiftliği'nin bağrına saplanan kaçak sarayın her şeyi bizi ilgilendiriyor. Bu hukuksuzluğu yapanlar yargı önüne çıkana kadar mücadelemiz devam edecek" dedi.  http://www.radikal.com.tr/126527812652781

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  İyi olmuş bence. - brandywine06

  Dağıta dağıta sıfırlayamadıkları paraları artık bu kasada saklarlar. Hatta bir oda büyüklüğünde kasa yetmez, götürülenlere bakınca, 1150 odadan 50 tanesini böyle yapabilirler bence.