'Akademi'ler bekliyor

İstanbul, Tarsus ve İzmir'de eğitim veren 'Akademi', gençlere eğitimde alternatif yarattı. İstanbul'da Akademi Bilgi ve Akademi Marmara, Tarsus'ta Akademi Akdeniz, İzmir'de ise...

İSTANBUL - İstanbul, Tarsus ve İzmir'de eğitim veren 'Akademi', gençlere eğitimde alternatif yarattı. İstanbul'da Akademi Bilgi ve Akademi Marmara, Tarsus'ta Akademi Akdeniz, İzmir'de ise Akademi Ege adıyla meslek eğitimi veren okul, mülakatla öğrenci alıyor. Gazetecilik, reklamcılık, radyo-televizyon-sinema, grafik tasarım, iç mimari, tiyatro ve bilgisayar programcılığı gibi tam zamanlı mesleki programların eğitim süresi iki yıl, girişimcilik, para banka, fotoğrafçılık, kameramanlık, moda tasarımı, montaj operatörü gibi yarı zamanlı mesleki kursların süreleri ise 3-10 ay.
Eğitim kadrosunda akademisyenlerin yanı sıra Uğur Uludağ, Naşit Özcan, Cem Özer, Rüştü Erata gibi isimleri barındıran Akademi'de eğitimlerini tamamlayanlar MEB onaylı sertifikaları ile anlaşmalı işyerlerinde staj yapıyor. AB'de geçerli sertifikalarla ABD'de tiyatro, Avrupa'da radyo-TV, sinema, gazetecilikte uzmanlaşma şansı da var.
Yıllık eğitim ücretleri bölümlere göre 4 bin ile 5 bin 400 YTL arasında değiştiyor. Yarı zamanlı programlarda, ekonomik durumu iyi olmayanlar kayıt yaptırıp okul parasını, çalışmaya başladıktan sonra ödeyebiliyor.


    http://www.radikal.com.tr/7645227645220

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.