Akademisyenlerden biletle değil kitapla girilen konser

Akademisyenlerden biletle değil kitapla girilen konser
Akademisyenlerden biletle değil kitapla girilen konser
Acıbadem Üniversitesi öğretim üyeleri, kendi bestelerinden oluşan parçaları büyük bir orkestra eşliğinde icra edecek. Konseri izlemek için tek şart yanında bir kitap getirmek.

Radikal.com.tr - Acıbadem Üniversitesi Anadolu’daki okulların kütüphanelerine kitap sağlamak için ilginç bir sosyal sorululuk projesine imza attı. Acıbadem Üniversitesi öğretim üyeleri, kendi bestelerinden oluşan parçaları büyük bir orkestra eşliğinde icra edecek. Konser herkese açık ve ücretsiz. Tek şart konsere gelen herkesin yanında bir kitap getirmesi. Toplanan kitaplar her sene değişik okullardan gelen istekleri karşılayabilmek için buradaki çocuklara gönderilecek.

Söz ve müziği Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İrfan Güney’e ait olan özgün parçaları, Acıbadem Üniversitesi Müzik Grubu çalacak ve seslendirecek. Müzik grubu, rektör yardımcısı, Prof. Dr. İrfan Güney, ASEGEM Müdürü Prof. Dr. Mert Ülgen, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Koordinatörü Burcu Baletin, Hemşirelik Bölümü mezunu Duygu Yalçınkaya’dan oluşuyor. Proje süresince 100 bin kitap toplanılması hedefleniyor. Gruba bir de piyanoda Behiç Altındağ, saksafonda Yılmaz Beyaz, gitarda Aykut Oler, bas gitarda Hayri Uyanık, trompette Merve Dikerman, bateride Ali Süren’den oluşan orkestra eşlik edecek.

Proje kapsamında, ilki 5 Temmuz Cuma günü İstanbul Caddebostan Kültür Merkezi’nde (CKM) olmak üzere Ankara , İzmir, Antalya ve Adana’da 5 konser verilecek. Acıbadem Sağlık Grubu tarafından da desteklenen projede GSM operatörleriyle anlaşma sağlanabilirse maddi yardım toplanarak okulların ihtiyacı olan bilgisayar ve diğer ekipmanların alınmasına katkı sağlanacak.

Acıbadem Üniversitesi'nin bu projesi kapsamında 2009’da Urfa Viranşehir Mustafa Kemal İlköğretim Okulu ve Kozan Adana Fen Lisesi’ne, 2010 yılında Sakarya Hendek ilçesinde bulunan Yeni Yüzyıl İlköğretim Okulu’na, 2011’de Van depremzedelerine, 2012 yılında da Mardin İkisu İlköğretim Okulu’na kitap yardımında bulunulmuş ve diğer ihtiyaçları karşılanmıştı.