Akademy 14'ün mühürü açıldı, eşyalar taşındı

Barış Dönmez cinayetinin ardından suç yerinin korunması için mühürlenen Akademy 14 isimli bar, bazı eşyaların taşınması için Beyoğlu Kaymakamlığı izniyle dün açıldı.

İSTANBUL - Barış Dönmez cinayetinin ardından suç yerinin korunması için mühürlenen Akademy 14 isimli bar, bazı eşyaların taşınması için Beyoğlu Kaymakamlığı izniyle dün açıldı. Dönmez ailesinin avukatı, mührün sökülmesinin yasadışı olduğunu belirtti, "Bu, Barış'ın öldürüldüğü olay yerinin yıkanmasının ardından yaşanan ikinci skandal. Mahkemenin burada yapabileceği keşfi imkansızlaştırıyor" dedi.
'Akademy 14' isimli barın işletmecileri, önceki gün Beyoğlu Kaymakamlığı'na
başvurarak mührün sökülmesini istedi. Bu talebin olumlu karşılanmasının ardından Beyoğlu Emniyet Müdürlüğü ekipleri ve işletmeciler, dün bara girdi. Bardaki eşyaların bazıları taşındı.
Dönmez ailesinin avukatı Bülent Utku, bu uygulama üzerine yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Bu uygulama, yargının olayı aydınlatmasını zorlaştıracaktır. Suç mahallinin değiştirilmesi, hatta ortadan kaldırılması, yargılama sırasında mahkemenin nin yapabileceği keşfi imkansızlaştırmaktadır. Bu uygulama, hukuka ve hukukun temel ilkelerine açıkça aykırıdır. Hiçbir uygar ülkede eşine rastlanmayacak olan böyle bir uygulama hukuki açıdan tam anlamı ile skandaldır."