Akaydın: O kızları potansiyel fahişe ilan ediyorsun

Akaydın: O kızları potansiyel fahişe ilan ediyorsun
Akaydın: O kızları potansiyel fahişe ilan ediyorsun
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamalarının ardından başlayan öğrenci evi tartışmasını sert bir dille eleştiren Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Mustafa Akaydın, "O kadar tehlikeli ki sen o kız çocuklarını potansiyel fahişe ilan ediyorsun" dedi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Hasta ve Hasta Yakınları Sosyal Tesisi'nin açılışında öğrenci evi tartışmalarına ilişkin soruları yanıtlayan Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, tartışmaları 'zırva' olarak yorumladı.

Öğrenci evi tartışmasının başörtüsü ve türban tartışmalarının sona ermesinin ardından gündeme getirildiğine dikkati çeken Başkan Akaydın, "18 yaşına gelmiş reşit bir kızın, üniversite öğrencisinin evinde kiminle kaldığından sana ne kardeşim? Seni alakadar eder mi? Sen ahlak polisi, din polisi misin? Son derece büyük bir zırva, skandal, fiyasko. Avrupa 'da herhalde buna kahkahalarla güler insanlar" dedi.İSTERSE EVLENİR, İSTERSE EVLENMEZ
Yaklaşık 40 yıl önce tıp öğrenciliği döneminde kendisinin Almanya'da kız ve erkek öğrencilerin karışık olduğu bir yurtta kaldığını anlatan Başkan Akaydın, şöyle konuştu:

"Benim kaldığım yurdun bitişiğinde kız öğrenci kalıyordu. Sen ne karışıyorsun yahu öğrencinin özel hayatına, 18 yaşına gelmiş. İsterse evlenir, isterse evlenmez. Hüseyin Çelik gibi bir adam tartışıyor bunu. Böyle bir şey var mı? Bunun hepsi özel yaşama müdahale."

TEHLİKELİ TARTIŞMALAR
Yaşanan tartışmanın çok tehlikeli olduğunun altını çizen Başkan Akaydın, "O kadar tehlikeli ki sen o kız çocuklarını potansiyel fahişe ilan ediyorsun. Kalkmış bazı valiler ve İçişleri Bakanı da buna kılıf takmaya çalışıyorlar. Yok efendim buralarda fuhuş yapılıyor da, teröre bilmem ne falan, bu ayıba bir de kılıf takmaya çalışıyorlar. Sana ne? 18 yaşına gelmiş bir erkeğin ya da kızın özel yaşamından sana ne? Böyle bir şey olur mu?" diye konuştu.

DHA - Özgür ÖZTÜRK


  http://www.radikal.com.tr/115956511595652

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Avvrupa guluyor - HannesYilmaz

  Evet bu haberleri okuyan avrupalilar saskinlik icinde guluyor. tabi onlara bunun gercekte ne anlama geldigini de anlatinca, bu sefer böyle bir sistem icinde olacak bir ulkenin avrupaya yakismadiginida söyluyorlar. Turkiye avrupalinin sekulerligini cok ciddiye almiyor gibi ama uye olmak istiyorsan oda bir kriter arkadasim; Sen Kimsenin Yasam Tarzina Karisamazsin NOKTA

  ... - LoremIpsum

  Üyesi oldugu partiden cit ses cikmiyor, neden? Oy kaybi korkusundan olabilir mi? CHPyi sevmiyorum ama baskana sonuna kadar katiliyorum, helal olsun, yürekli adammissin.