Akçakale Belediye Başkanının aracına taşlı saldırı

Akçakale Belediye Başkanının aracına taşlı saldırı
Akçakale Belediye Başkanının aracına taşlı saldırı
Şanlıurfa'nın Akçakale Belediye Başkanı Abdulhakim Ayhan'ın içinde bulunduğu makam aracına taşlı saldırı yapıldı. Olayda yaralanan olmazken, belediye başkanının korumasının havaya ateş etmesiyle saldırganlar kaçtı.

RADİKAL- Şanlıurfa Merkez ilçe Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci'yi ziyaret etmek için 63 NU 001 plakalı makam aracıyla Şanlıurfa'ya gelen Akçakale İlçesinin Ak Partili Belediye Başkanı Abdulhakim Ayhan'ın içinde bulunduğu araca kavşakta 4 kişi tarafından taşlı saldırı düzenlendi. Makam aracının ön camının kırıldığı saldırıda araçtan inen belediye başkanının koruması tabancasıyla havaya ateş açtı.

Saldırganlar bunun üzerine kaçarken, ihbar üzerine olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Polisler bölgede inceleme başlatırken, saldırganların kaçarken bıraktığı bir motosiklette parmak izi araştırması yapıldı. Saldırganların geride bıraktığı bir çuvalda ise demir ve tahta sopa ele geçirildi.

Saldırıya uğradıktan sonra başka bir araçta ve polis eşliğinde Akçakale'ye dönen Abdulhakim Ayhan, "Eyyübiye Belediyesi'ne yaklaştığımız sırada aracın ön camında patlama sesini duydum. O sırada 4 kişi oldukları öğrenilen kişiler aracımıza taşlarla saldırdıklarını fark ettik. Ben arkada olduğum için korumalar dışarı çıktı ve havaya ateş açarak saldırganların uzaklaşmasını sağladı. Kim olduklarını ve neden saldırdıklarını bilemiyorum ve biran önce yakalanmasını istiyorum" dedi. Bölgedeki MOBESE ve güvenlik kameralarını da incelemeye alan polisin, saldırganları arama çalışmaları sürüyor.
DHA-Ali LEYLAK-Ömer ŞULUL