Akçakale'de köylüler askeri araçları taşladı

Akçakale'de köylüler askeri araçları taşladı
Akçakale'de köylüler askeri araçları taşladı
Şanlıurfa'nın Akçakale İlçesi'nde, sınırdan kaçak eşya geçirdiği ileri sürülen kişiler ve yakınları ile askerler arasında gerginlik çıktı. Köylüler, köylerine gelen askeri araçları taşladı.

AKÇAKALE - Geçen cuma günü Akçakale Sınır Kapısı'ndan Türkiye 'ye girişlerine izin verilmeyen Suriyeliler ile güvenlik güçleri arasında yaşanan gerginlikte 1 polis memurunun şehit olmasının ardından, pazar günü bu kez sınır hattında bulunan Buket Köyü'nde köylüler ile askerler arasında gerginlik yaşandığı ortaya çıktı.

İddiaya göre, devriye görevi yapan jandarma pazar günü öğleden sonra Suriye tarafından kaçak eşya getirenleri fark etti. Askerlerin 'Dur' ihtarına uymayan şüpheliler, yanlarındaki eşyalar ile sınır hattına yakın bir noktada bulunan Buket Köyü'ne kaçtı.

Zırhlı araçlar ile köye gelen askerler, takip ettikleri şüphelileri ararken, 30 kişilik grup askeri araca taş atmaya başladı. Gerginlikte zırhlı araçları taşlayan kalabalık, köye takviye ekiplerin gelmesiyle dağıldı.

Cep telefonu kameralarına da yansıyan olayın ardından güvenlik güçleri, zırhlı araçlara taşlarla saldıran şüphelilerin kimliklerinin saptanarak yakalanması için çalışma başlattı.
Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

DHA - Ali LEYLAK


  http://www.radikal.com.tr/113268511326856

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Gazetey - Amedia

  Sen gel güneydoğuyu Kürd bölgesi diye Ayrı bir politika uygula SÖMürgeye uğrat, asimile et, İzole et, Sürgün ettir, Tektipleştir, YOKSULLAŞTIR, Bölgeyi korkunçlaştır sonra burdaki halkta kendi geçim kaynaklarıyla yaşamaya çalışsın u sonrada Üzerlerine ROboski gibi Ya BOMBA AT yada ZIRHLI ARAÇLAR SÜR ohh ne güzel Evren..... Eskiden di o artık

  Politika - Amedia

  Meseleye vakıf olmayan insanlar hemen kendi düşüncelerini aktarırlar ama konunun tarihsel derinliklerine indiklerinde toplumun gerçeklikleriyle yüzleştiklerinde eminimki Paradikmasal değişim yaşarlar...... Bilmiyorlarki o köylüleri tek geçim kaynağı Kaçakçılıktır tıpkı Roboskide katl edien 34 kürd köylü gibi. Devletin bölgeyi Uzun yıllardır ne hale getirdiği yetmemiş gibi zırhlı araçlarla kovalıyorlar :) GAP adı altında binbir türlü hile politiklarını uyguluyacağına bu devlet Merkezi yönetim şeklini-sistemini değiştirseydi sınır köyleri Kaçakçılıkla uğraşmazdı belki.... Normaldir bunlar

  ... - noelon

  biz izmirin dağlarındaki çiçekleri sayarken siz sınırı, halkın namusunu ve bu vatanı satıyorsunuz, batı emperyallerine ve arap karanlığına PEŞKEŞ çekiyorsunuz... bu yüzdendir siz tarihin karanlığında beter bir kanser olarak anılacaksınız... siz def olduğunuzda ise bu topraklardaki çerkez, alevi, sünni, ateist, sağcı, solcu, kürt, türk, zaza, abaza, azeri, ermeni, dürzi, ya da adını anmadığım her tek kişi tekrar barış ve refah içinde hayatlarını sürdürecekler... sizin karanlığınız en fazla sizin ömrünüz kadar olacak...

  Ya devlet başa ya kuzgun leşe - gazetey

  Ben burda işimi en iyi şekilde yapmaya çalışıp vergimi vereyim diğer yanda kaçakcılık yoluyla her türlü illegal işi yap sonra askeri taşla. Kaçakcısı, uğursuzu bu ülkede laf söyler oldu. Asker tüm taş atanları tutuklasın ve kaçakcılıktan içeri atsın.

  Ortada bir yanlış anlama var - brotherlouie

  Yoksa bizim TSK teröristleri çok sever. Derdinizi anlatsaydınız sınırdan geçirdiğiniz kaçak eşyaları taşımanız için size omuz bile verirlerdi.

  Hiç onlar kaçakçı olur mu? - sessizcogunluk2010

  Beni esas endişelendiren nokta ise şu: Farz edin ki Side'de kendi halinde bir esnafsınız. Bu taş atan arkadaşlardan biri geldi ve dedi ki: Çek git buradan ben burada esnaflık yapacağım. Arkamda da 40-50 kişi var. Her gün seni taşlarlar. Bu varsayımı da toplumsal yaşamın her alanına koyun.