Akçakale'de köylüler askeri araçları taşladı

Akçakale'de köylüler askeri araçları taşladı
Akçakale'de köylüler askeri araçları taşladı
Şanlıurfa'nın Akçakale İlçesi'nde, sınırdan kaçak eşya geçirdiği ileri sürülen kişiler ve yakınları ile askerler arasında gerginlik çıktı. Köylüler, köylerine gelen askeri araçları taşladı.

AKÇAKALE - Geçen cuma günü Akçakale Sınır Kapısı'ndan Türkiye 'ye girişlerine izin verilmeyen Suriyeliler ile güvenlik güçleri arasında yaşanan gerginlikte 1 polis memurunun şehit olmasının ardından, pazar günü bu kez sınır hattında bulunan Buket Köyü'nde köylüler ile askerler arasında gerginlik yaşandığı ortaya çıktı.

İddiaya göre, devriye görevi yapan jandarma pazar günü öğleden sonra Suriye tarafından kaçak eşya getirenleri fark etti. Askerlerin 'Dur' ihtarına uymayan şüpheliler, yanlarındaki eşyalar ile sınır hattına yakın bir noktada bulunan Buket Köyü'ne kaçtı.

Zırhlı araçlar ile köye gelen askerler, takip ettikleri şüphelileri ararken, 30 kişilik grup askeri araca taş atmaya başladı. Gerginlikte zırhlı araçları taşlayan kalabalık, köye takviye ekiplerin gelmesiyle dağıldı.

Cep telefonu kameralarına da yansıyan olayın ardından güvenlik güçleri, zırhlı araçlara taşlarla saldıran şüphelilerin kimliklerinin saptanarak yakalanması için çalışma başlattı.
Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

DHA - Ali LEYLAK