Akdağ: Abartmayalım

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, alınan önlemlere rağmen cadde ve sokaklarda yapılan kurban kesimlerinin fazla abartılmaması gerektiğini söyledi.

ERZURUM - Sağlık Bakanı Recep Akdağ, alınan önlemlere rağmen cadde ve sokaklarda yapılan kurban kesimlerinin fazla abartılmaması gerektiğini söyledi. Bayramı memleketi Erzurum'da geçiren Akdağ, dün AKP il binasında partililerle bayramlaştı.
Bakan Akdağ, yasalar ve tüm uyarılara rağmen vatandaşların kurbanlarını eskiden olduğu gibi, rastgele yerlerde ve sağlıksız koşullarda kesmesinin fazla abartıldığını ileri sürdü. Akdağ, bir soru üzerine şunları söyledi:
"Zamanla hepimiz alışırız. Böyle şeyler için geçiş süreci olmalı. Toplum olarak daha çok kurban keseceğiz. Bu bizim inancımız. Tabii bunu mümkün olduğu kadar çevreyi incitmeden, başkalarını rahatsız etmeden, sağlık açısından uygun şartlarda yapmamız gerekir. Ama zamana ihtiyaç var. Böyle şeyleri çok fazla abartmamak lazım."
Kapalı yerlerde sigara içilmemesi konusunda 10 yıl önce çıkarılan yasak konusunda da benzer uyum sorunu yaşandığını belirten Akdağ, "Cezalara rağmen bir süre sigara içme devam etti. Ama şimdi kapalı yerlerde insanlar buna uyuyor. Yılların alışkanlıklarını değiştirmek biraz zor. Çok güzel bir bayram geçirdik. İnşallah böyle bayramlara yine kavuşuruz" dedi.


    http://www.radikal.com.tr/7355377355370

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.