Akdağ, atılan işçiye iş arıyor

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, kendisiyle konuşurken hükümeti eleştirdiği için 'günlük işçi' olduğu şirket tarafından işine son verilen demirci Salman Akbina'ya sahip çıktı.

ANKARA - Sağlık Bakanı Recep Akdağ, kendisiyle konuşurken hükümeti eleştirdiği için 'günlük işçi' olduğu şirket tarafından işine son verilen demirci Salman Akbina'ya sahip çıktı. Antalya Sağlık İl Müdürlüğü'ne talimat veren Akdağ, Akbina'nın uygun şekilde istihdam edilmesini istedi. Sağlık Bakanlığı'ndan dün yapılan açıklamada, Akdağ'ın, haberlerde adı geçen işçiyle tartışmasının söz konusu olmadığı, aksine işçiyle hasbıhal ettiği ve işçinin eleştiri olarak nitelenen sözlerini gülerek karşıladığı ifade edildi. Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:
"Konuyla ilgili haberlerin medyamızda yayımlanmasından sonra da sayın bakanımız Akdağ, konunun araştırılması ve varsa işçinin mağduriyetinin giderilmesi talimatı vermiştir. İlgili şirket adı geçen işçinin taşeron tarafından getirilen günlük işçilerden olduğunu ve sürekli çalışmadığı için işten çıkarılması gibi bir hususun söz konusu edilemeyeceği bilgisini vermiştir. Buna rağmen sayın bakanımız işçinin bulunmasını ve uygun bir biçimde istihdam edilmesinin teminini istemiştir. Konu Antalya İl Müdürümüz tarafından bizzat takip edilmektedir."


    http://www.radikal.com.tr/7531047531040

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.