Akdağ'dan 'tam gün' formülü

Akdağ'dan 'tam gün' formülü
Akdağ'dan 'tam gün' formülü

Akdağ, bazı doktorların karşı çıktığı ?Tam Gün Yasa Tasarısı?na destek için CHP, MHP, DTPve DSP?yle görüştü. FOTOĞRAF: DHA

ANKARA - Sağlık Bakanı Recep Akdağ, hastanelerde çalışan doktorların özel muayenehane açmasının önüne geçen ‘Tam Gün Yasa Tasarısı’ için partilerle uzlaşma arayışına çıktı. Akdağ’ın gündeminde muayenehanelerde sosyal güvenlik anlaşmalı hastalara bakılmasıyla ilgili talep de var.
Akdağ, TBMM’de CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, DTP Grup Başkanvekili Selahattin Demirtaş ile parti genel merkezinde de DSP Genel Başkanı Masum Türker ile bir araya gelerek ‘Tam Gün Yasa Tasarısı’ için destek istedi.
Bakan Akdağ, “Genel intiba birlikte bu konunun çözülebileceği şeklinde. Bizim de üzerinde çalıştığımız bir iki konu var. Hekimlerin emeklilikleriyle ve sabit maaşlarıyla ilgili sağlık sektöründen de geniş talep var. Bunun üzerinde çalışıyoruz. Bir de muayenehanesi olan hekimlerin sosyal güvenlik anlaşmalı hastalarına bakmaları ve onları ameliyat etmeleriyle ilgili bir talep var. Bunun üzerine çalışmak lazım” dedi.
CHP’li Kılıçdaroğlu ziyaretle ilgili, “Kendisine ‘Tam gün yasasına ilke olarak karşı değiliz. Ama bazı taleplerimiz var. Bunlar yerine getirilirse tam gün yasasına katkı verebiliriz’ dedik” diye konuştu. MHP’li Vural da “Komisyonda sunum yaptıktan sonra değerlendireceğimizi ve görüşlerimizi paylaşacağımızı söyledik. Arzumuz sağlık sisteminin milletin sağlığını koruması” dedi. (Radikal)