Akdeniz'de şenlik var

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) dün, Prof. Dr. Erdal İnönü'nün de aralarında bulunudğu akademisyenler ve öğrencilerin katılımıyla açıldı. Katılımcılar açılış töreninde öğrencilerin dans gösterilerini ayakta alkışladı.

ANTALYA - Akdeniz Üniversitesi (AÜ) dün, Prof. Dr. Erdal İnönü'nün de aralarında bulunudğu akademisyenler ve öğrencilerin katılımıyla açıldı. Katılımcılar açılış töreninde öğrencilerin dans gösterilerini ayakta alkışladı.
Atatürk Konferans Salonu'nda düzenlenen törende, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Akaydın, hükümete "Son yıllarda çağdışı bazı siyasi hesaplarla üniversiteler ve öğretim üyeleri suçlanmış ve yükseköğretimin kadro ve yatırım kaynakları kısıtlanmıştır" eleştirisinde bulundu. Ülkenin refaha kavuşmasının tek yolunun eğitimde yattığını belirten Akaydın şöyle devam etti:
"Ancak bütün demokrasilerde olduğu gibi çözüm siyasettedir. Batılılaşma uğruna ve emperyalist ülkelerin Ortadoğu'daki çıkarları için onurumuzdan, değerlerimizden ve üniter devletimizden taviz vermeye niyetimiz yoktur."


    http://www.radikal.com.tr/7591057591050

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.