Akdoğan: Medyadan topyekun duyarlı bir tavır bekliyoruz

Akdoğan: Medyadan topyekun duyarlı bir tavır bekliyoruz
Akdoğan: Medyadan topyekun duyarlı bir tavır bekliyoruz
Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Star Medya Yönetim Kurulu Başkanı Murat Sancak'ın aracına silahlı saldırı düzenlenmesiyle ilgili olarak, "Medyadan topyekun duyarlı bir tavır bekliyoruz" dedi.

ANKARA Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Star Medya Yönetim Kurulu Başkanı Murat Sancak'ın aracına Hadımköy'de silahlı saldırı düzenlenmesine ilişkin, "Askerimize, polisimize, medyaya veya sivil vatandaşlarımıza dönük bu tür saldırılar aynı şeyi hedeflemektedir. O da Türkiye 'nin birlik ve bütünlüğüdür. Medyadan topyekun duyarlı bir tavır bekliyoruz" dedi.

Akdoğan,  "Askerimize, polisimize, medyaya veya sivil vatandaşlarımıza dönük bu tür saldırılar aynı şeyi hedeflemektedir. O da Türkiye'nin birlik ve bütünlüğüdür. Demokrasimizdir. Medya da demokrasinin önemli bir kurumudur. Bunları topyekûn göğüslemek gerekiyor. Millet olarak birlikte hareket etmemiz gerekiyor. Daha önce Star medya gurubuna bir bombalı saldırı olmuştu. Ondan sonra da bu topyekûn meseleyi göğüsleme, kınama ortak tavır alma konusunda gereken duyarlılığı görmemiştik. Ümit ederiz, medya bir bütün olarak bu olayı kınar. Medyadan topyekun duyarlı bir tavır bekliyoruz. Bir kez daha geçmiş olsun" diye konuştu.

(DHA)