Akfırat tehdidine önlem: Tehlike anında ara...

Akfırat tehdidine önlem: Tehlike anında ara...
Akfırat tehdidine önlem: Tehlike anında ara...

Akfırat Belediyesi?ndeki yolsuzluğu ortaya çıkan kişinin avukatına suikast hazırlığı yapıldığı anlaşıldı.

İSTANBUL - Akfırat Belde Belediyesi’ndeki yolsuzluk iddiasını ortaya atan şikâyetçinin avukatı Ömer Yeşilyurt’a suikast hazırlığı yapıldığı ortaya çıktı. Çağrılı koruma verilen avukat Yeşilyurt, kendisine davadan çekilmesi için haber gönderildiğini söyledi.
Kocaeli Kaçakçılık ve Organize İşlerle Mücadele Şube Müdürlüğü’nü arayan kimliği belirsiz bir kişi, Akfırat’taki yolsuzluğu ortaya çıkaran kişinin avukatına yönelik suikast planlandığı ihbarında bulundu. Arayan kişi, olası eylem için Pendik’te iki otomobilin kiralandığını söyledi, arabalardan birinin de markasını verdi. Ancak eylemin kimler tarafından gerçekleştirileceğini bilmediğini, olayla ilgili önceki duruşmada, adliye çıkışında Yeşilyurt ve yanındakilere darp girişiminde bulunan grup tarafından yapılabileceğini savundu. İhbar, İstanbul polisine iletildi. Polis de 1 Kasım’da Yeşilyurt’a durumu aktardı. Yeşilyurt, kendisine ‘çağrılı koruma’ verildiğini doğrulayarak, şunları söyledi:
“Tehlikeyi gördüğünüz zaman haber verin’ dediler. Hayatın doğal akışına aykırı bir uygulama. Bana bu davadan çekilmemin hayrıma olacağı yönünde haberler geldi.”
İstanbul’da jandarmanın 6 Ocak’ta dört ilde başlattığı operasyonda, aralarında eski Akfırat Belediye Başkanı Hilmi Yıldız ve oğlu Enes Yıldız’ın da bulunduğu 23 kişi, ‘ihaleye fesat karıştırmak, evrakta sahtecilik, tehdit, yaralama, yolsuzluk ve irtikap’ suçlamalarıyla tutuklanmıştı. (Radikal)