Akgün Tekin'e veda

Kanser yüzünden yaşamını yitiren Gözcü Gazetesi köşe yazarı ve yazıişleri yönetmeni Akgün Tekin'in cenazesi toprağa verildi. Tekin için ilk tören, Cağaloğlu'ndaki Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nde yapıldı. Buradaki törene...

İSTANBUL - Kanser yüzünden yaşamını yitiren Gözcü Gazetesi köşe yazarı ve yazıişleri yönetmeni Akgün Tekin'in cenazesi toprağa verildi. Tekin için ilk tören, Cağaloğlu'ndaki Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nde yapıldı. Buradaki törene, DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, DSP Genel Sekreteri Ahmet Tan, İstanbul Valisi Muammer Güler, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkan Yardımcısı Zafer Atay, Gözcü Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Rahmi Turan ile gazeteciler Kurtul Altuğ, Oral Çalışlar, Necmi Tanyolaç ve Vasfiye Özkoçak katıldı. Tekin'in eşi Gülen Tekin, oğlu Can Tekin ve gelini Şebnem Tekin tören sırasında taziyeleri kabul etti.
Törende konuşan Atay, Necmi Tanyolaç ve Rahmi Turan, Akgün Tekin'in mesleki başarılarına değinerek, tüm gazetecilere Tekin'in 'Türk Basınında Kayan Yıldız-Haldun Simavi'nin Günaydını' adlı son kitabını okumasını tavsiye etti. Tekin'in cenazesi, buradaki törenin ardından Teşvikiye Camii'ne götürüldü.
Aşiyan'da toprağa verildi
Burada düzenlenen törene ise Zeki Sezer, Ahmet Tan, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Adalar Belediye Başkanı Coşkun Özden ve Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Doğan'ın yanı sıra Ertuğrul Özkök, Uğur Dündar, Kenan Akın, Orhan Ayhan ve Rahmi Turan'ın da aralarında bulunduğu meslektaşları, sanatçılar, ailesi ve yakınları katıldı. Akgün Tekin'in cenazesi, öğle vakti kılınan namazın ardından Aşiyan Mezarlığına götürülerek toprağa verildi.