Akil adamlar için çalışma yapıyoruz

Akil adamlar için çalışma yapıyoruz
Akil adamlar için çalışma yapıyoruz

CHP den istifa edip AK Parti ye geçen Adıyaman Milletvekili Salih Fırat a dün Erdoğan parti rozetini taktı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , dün Danimarka’ya hareketinden önce gazetecilerin sorularını yanıtladı. PKK ’nın geri çekilmesinin parlamentoda kurulacak bir komisyon gözetiminde olmasının tartışıldığının hatırlatılması üzerine Erdoğan, “TBMM’den çözüm sürecine yönelik şu anda gündemde olan konuların görüşülmesi gibi bir şey bizim gündemimizde yok” dedi. Erdoğan, ‘akil adamlar’ heyetiyla ilgili ise sıcak mesaj verdi. Erdoğan, “Olayın hem bireysel boyutu olmalı hem de kurumları temsilen bu akil adamlar arasında insanların bulunması önemli” dedi. Erdoğan, ‘İmralı tutanakları’ konusuna da gönderme yaparak, “Olayla ilgili ne dedim, bunu özellikle medya ararsa bulur ve açıklar. Ne oldu, iş bize kalmadan açıklandı mı? Açıklandı. Ama ne çaycıya garsona gitti ama bizden çıktı dediler. Ama milletvekilinden çıkmadı dediler. Eğer araştırırsanız belki oraya da işin ucu dayanabilir. Ama her şeyi de benden istemeyin, olur ya yazacağımız hatırada malzeme kalsın” diye konuştu.
Başbakan Erdoğan, Ergenekon mütalaasına ilişkin bir soru üzerine ise şunları söyledi: “Sanıkların hiçbirisi için örgüt üyeliğine gerek olmadığı, olayın tamamen hükümetle ilgili hale getirildiği görülüyor. Konuyla ilgili olarak şu anda talep edilen ceza noktasında benim düşüncelerim daha önce belli. Ve şu anda da bir yargı süreci var. Tabi ben ana muhalefet olsun yavru olsun onlar kadar cesur değilim. O kadar anayasayı rahat çiğnemekte muktedir değilim” diye konuştu.

Bunlar rakıyı sulu içiyormuş

“Şam’a giden CHP heyeti milletin yüzüne nasıl bakacak? Atatürk ’ün kurduğu partiyi Türkiye düşmanı devletlerle işbirliği noktasına getirmek, CHP’nin içine siniyor mu? Bunların ne içtiklerini merak ediyorum. CHP Genel Başkanı bir röportajında söylemiş, meğer rakıyı sulu içiyorlarmış. Siz böyle içmeye devam ederseniz elbette Rize’nin tulumuna da çıkar gayda dersiniz.