Akıl almaz iki kaza

İki acemi sürücünün akıllara durgunluk veren kazalarında biri ağır sekiz kişi yaralandı. İlk kaza, Eskişehir'de önceki akşam saat 19.00 sularında meydana geldi.

ESKİŞEHİR/DENİZLİ- İki acemi sürücünün akıllara durgunluk veren kazalarında biri ağır sekiz kişi yaralandı. İlk kaza, Eskişehir'de önceki akşam saat 19.00 sularında meydana geldi. 20 yaşındaki alkollü ve ehliyetsiz 'şoför' Ayşenur Satır, kamyonla tek katlı bir evin oturma odasına daldı.
29 yaşındaki Taner Demir, altı aylık ikiz kızları Sıla ve Fatma Demir ile üç yaşındaki kızı Kardelen, yıkılan duvarın altında kaldı. O sırada mutfakta olduğu için kazadan kurtulan Sultan Demir, komşularının yardımıyla duvarın altında kalan eşi ve kızlarını kurtardı. Yaralılar ambulansla Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.
'Görünce bindim!'
Sıkışıp kaldığı sürücü koltuğundan yarım saatlik çalışmayla kurtarılan Satır ise Osmangazi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne götürüldü. 322 promil alkollü çıkan Satır, hastane polisine "Yolda yürürken çalışır vaziyette kamyon gördüm. Sürücüsü yoktu. Bindim. Biraz gittikten sonra direksiyon hâkimiyetini kaybedip evin duvarına çarptım" dedi. Karakoldan gelen polislere ise susma hakkını kullanmak istediğini söyledi. Olay sırasında kamyondan bir kişinin kaçarak uzaklaştığı, ancak bu kişinin kim olduğunun henüz belirlenemediği öğrenildi. Kamyonun Yücel Nakliyat Şirketi'ne ait olduğu ve Tamer Kemiksiz adına kayıtlı olduğu belirlendi. Kemiksiz, adresinde bulunamadı.
Fren yerine gaza...
Denizli'de ise 45 yaşındaki Perihan Polat, dün bir dizi yanlış manevra sonucu üç kişiye çarptı. Otomobiliyle yanlışlıkla Enverpaşa Caddesi'ne girdiğini fark edince, hızla geri manevra yapmaya kalkan Polat, önce karşıdan karşıya geçmeye çalışan 69 yaşındaki Hatice Kanatsız ve 45 yaşındaki Kadriye Çetinözlü'ye çarptı. Otomobili durdurmak isteyince panikle fren yerine gaza basan Perihan Polat, bu kez Oğuzhan Caddesi'nde kaldırıma çıktı ve kaldırımda yürüyen 52 yaşındaki Habibe Avcı'ya çarptı. Polat, dört işyerinin kepenk ve duvarlarına da çarptıktan sonra durabildi.
Kaldırımın kalabalık olmaması, daha büyük bir faciayı önledi. Kanatsız'ın hayati tehlikesinin bulunduğu öğrenildi. Gözaltına alınarak nöbetçi mahkemeye sevk edilen Perihan Polat, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.


    http://www.radikal.com.tr/7609227609220

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.