Akil insan Gündoğdu: Çözüm sürecini hayvanlar bile anlamış

Akil insan Gündoğdu: Çözüm sürecini hayvanlar bile anlamış
Akil insan Gündoğdu: Çözüm sürecini hayvanlar bile anlamış

Akil İnsanlar Heyeti Karadeniz Grubu üyesi ve Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu (ortada).

Akil İnsanlar Heyeti Karadeniz Grubu üyesi ve Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, bir çobanın kendisine, 'Hayvanlarımın yüzü gülüyor. Çünkü yaylaya çıkacaklar' dediğini aktararak, "Süreci hayvanlar bile anlamış ama bazı insanlar anlamıyor" dedi.

AĞRI - Akil İnsanlar Heyeti Karadeniz Grubu üyesi ve Memur -Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi'nde çözüm süreciyle ilgili konferans verdi. Ahmet Gündoğdu, çözüm sürecinin büyük destek gördüğünü belirterek konuşmasında bir çobanla sohbetini anlattı. Ahmet Gündoğdu, "Ardahan'dan geliyordum. Yolda gördüğüm çobanla konuştum. Çözüm sürecini sordum. 'Hayvanlarımın yüzü gülüyor. Çünkü yaylaya çıkacaklar' dedi. Çözüm sürecini hayvanlar bile anlamış ama bazı insanlar anlamıyor" dedi.

DHA


  http://www.radikal.com.tr/113479811347986

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Kurtlerde Degisim ve Milliyetcilik - Carlos Torre Repetto

  Naci Kutlay tarafindan yazilan bu kitapta asagidaki kisim aslinda cok net olarak CHP nin ikiyuzlulugunu ve bu surece olan katkisizliginin anlamsizligini gozler onune sermektedir: 1998 Agustosunda CHP Kurt sorununa iliskin bir rapor yayinladi: "Teror ve Kurt sorunlari cozumlenmeden demokrasi koklesemez. Etnik duyarliliklara demokratik cozum ilkesi cogulcu demokrasinin ozudur. Bu anlayisla Kurt kimligi taninmali, Kurt kokenli yurttaslarimiz da dil, kultur, folklor ve kimliklerini koruma, kendi anadillerinde yayin yapabilme, Kurt kulturu uzerine arastirma yapacak kurumlari kurabilme haklarina kavusmalidir." Daha once SHP benzer rapor sundu. Bir de donup gunumuzdeki CHP ve CHP genel baskani Deniz Baykal a bakalim. Kizilelma kervaninin icinde yer aliyor. Eski raporlarin soruna donusmemesi icin tum maharetini kullaniyor. Bu ornegi gelecekte de cok zorluklar yasanacagini animsatmak icin verdim. Bakin 15 Eylul 2005 tarihli Milliyet gazatesinde resimli bir haber var. Uniformali bir pasa, 9. Kolordu Komutani Korgeneral Hayri Kivrikoglu ve yaninda farkir giyimli bir kac kadin. Haberin basligi, "Pasam, Turkce nizani"dir. Erzurumda okullari dolasip yardim dagitan pasaya, elidneki nufus cuzdaniyla yaklasan Naime Kandil, Turkce bilmiyor ve derdini, yardim alma talebini Kurtce dile getiriyor. Pasa, "Turkce ogren, televizyon izle. Ben de sizi anlayayim" diyor. Kivrikoglu daha sonra "tercumanla anlastik. Eger yardim istiyorsa devletin resmi dilini ogrenmesi lazim" dedi. 2005 yilinin ikinci yarisinda Erzurum da bunlar yasanirsa, verin seksen yil neler cekildigini tahmin edin. Kurtlerin ve demokrasi sorunlarinin kucuk bir parcasi...Ama bu da asilacak diyorum."

  Kılıçdaroğlu. - bipedfive

  Bir muhalefet anlayamadı bu süreci. Yaylaya çıkmadan anlayanlar, anlamayanlara bi zahmet anlatıversin.

  Hayvanların Anladığı - Kim Bilir

  Demek ki onların anladığı bir dilde anlatılıyor bu süreç... Muhalefet partileri dahil pek çok kimse bu grubun neden bahsettiğini anlamamış. Yoksa bu kadar millet niye "Siz neden bahsediyorsunuz kuzum?" diye aylardır sorsun. Demek bu grupta bu soruların sorulduğu dilden anlamıyor olacak ki, daha bir tanesi cevaplayamadı bu soruyu... Anlaşılan bu diyalogları çoban güdümündeki koyunlar anlayabiliyor sadece

  el insaf - osmaniyettin

  çıkarın şu adamı akil listesinden. böyle konuşarak mı insanların ikna edileceğini zannediyor? sokak ağzıyla mı akillik yapacaksın? cidden bu gibi insanlar yüzünden süreci yürüten akillerin bir kısmının sadece yalakalık yüzünden orada olduğunu düşünüp sürece destek veresi gelmiyor insanın! bölücü müsün kardeşim çekil işinin ehli birileri yapsın akilliği

  DUYGU SÖMÜRÜSÜ VE SAVAŞ ÇIĞIRTKANLIĞI - m.rozbilen

  Çözüm sürecini anlamayanların gerekçesi ne? Savaş devam etsin,insanlar bir hiç uğruna ölsün. Peki soruyorum bunlara:Savaşa neden kendin gitmiyor,ölmüyorsun da garibanın çocuğunu gönderip öldürüyorsun.Masum halk çocuklarının ölümü üzerinden kahramanlık çığırtkanlığını yapan zübüklere duygularımızı sömürmelerine artık izin verilmeyecektir.

  Hayvan anlar, akil anlamaz - naoparty

  Biz de onu diyoruz. Hayvanlar bile anladı ama "akil"ler anlamadı. Yoksa hepimiz varkındayız APO'nun özgürlüğü, federasyonun temeli, dolayısıyla ABD-İsrail kontrollü bir yer olacağının.