'Akil İnsanlar' için suç duyurusu

'Akil İnsanlar' için suç duyurusu
'Akil İnsanlar' için suç duyurusu
Kendilerini 'Gençtürk' olarak adlandırılan grup, çözüm süreci kapsamında görev yapacak Akil İnsanlar heyetindeki 63 kişi hakkında 'anayasayı ortadan kaldırmak" iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

İSTANBULÇağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı önünde toplanan yaklaşık 30 kişilik grup ellerinde Türk bayrakları ve dövizlerle eylem yaptı. “Akıllı olun sabrımızı taşırmayın", “Akil adamlar heyeti yasadışı örgüttür" ve “Çılgın Türkler göreve" yazılı dövizler taşıyan grup, “Ne mutlu Türküm diyene" şeklinde sloganlar attı.


BASIN AÇIKLAMASI
Grup adına basın açıklaması yapan Gençtürk Genel Başkanı Mehmet Esen, gerçekte Türkiye ’yi bölme süreci olan ve adına ‘barış süreci’ denen dönemde karşılarına bir de ‘Akil Adamlar Heyeti’ çıktığını söyledi. Bu heyetin “Abdullah Öcalan’ın isteği doğrultusunda kurulan bir hainler heyeti” olduğunu ileri süren Esen, “terör örgütünün 30 yıldır yaptıklarını bu heyetin propaganda ile yapacağını” savundu.


“ANAYASAYI ORTADAN KALDIRMA" SUÇLAMASI
Çılgın Türkler Heyeti oluşturacaklarını belirten Esen, ‘Akil Adamlar Heyeti’ hakkında suç duyurusunda bulunmaya geldiklerini kaydetti. Açıklamanın ardından grup dilekçeyi savcılığa verdi. Dilekçede, Akil İnsanlar heyetinde yer alan 63 kişi şikayet edilen olarak yer aldı. Suçlama olarak ‘anayasayı ihlal, TBMM ve hükümetin görevini gasp, anayasayı ortadan kaldırmaya çalışmak, TBMM ve hükümeti ortadan kaldırmaya çalışmak ile suç örgütü kurmak’ gösterildi.


Selahattin GÜNDAY / DHA


  http://www.radikal.com.tr/112873911287397

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  imralı - sakar47

  ancak 1000 kişi bir araya geldiğinizde cesur olursunuz, bu ülkeyi geçmişte kan gölüne çevirdiniz o zamanki hükümetler arakınızı sıvazlıyordu şimdi sırtınızı sıvazlayan yok tosuncuklar

  barış hayaldir hayal - kizil1984

  yorum yazanlara bakıyorum da, bu ülkeyi hazır buldukları için epey bir bölücü türemiş, sanki yarın barış geliyormuş gibi yorumlar yazıyorlar, ya siz hayal mi görüyorsunuz barış falan gelmez terörün kökü kazınmadan

  iktidar yanda$lari bunlar - Gerçekleri gosteren

  Bari$ surecinin ne kadar zor bir çabba harcandi savunmasini hazirlamak için, iktidar tarafindan satilmi$ gerici ve fa$ist zihniyetlerdir bunlar...

  gülesim gelir... - erdem6363

  Şimdi bu protestoyu yapan arkadaşların bulunduğu meydanın hepsini kapsayan bir resim koysunlar, yanına da Diyarbakır newrozundan bir resim koysunlar. O zaman halk ne istiyor anlaşılır. Artık Barış istiyoruz. Sizin asıp kesmeleriniz geride kaldı. Hep birlikte huzur içinde yaşayalım.

  satır ve balta - nesimk

  Ellerinde türkiye cumhuriyeti bayrağı bir afiş bu ne kafa ya? yasayı ,anayasayı kim ihlal ediyor.? genç türk (bunlar maraşın,sıvasın,çorumun) artıkları. YAŞASIN BARIŞ ( BİJİ AŞİTİ).

  Hodri meydan yapında görelim. - yilmaz-usb

  Allah muhafaza bir iç savaş gerçekleşse bakalım o zaman kac kişi sokaklarda elinde bayrakla gezebilir merak ediyorum.

  Genctürkmüs - mataman

  Resimde kac tane genc görüyorsunuz ? Iste okadar genc bu güruh. Baris geldiginde yok olur giderler