Akil İnsanlar: Kurtlar Vadisi yayından kaldırılsın

Akil İnsanlar: Kurtlar Vadisi yayından kaldırılsın
Akil İnsanlar: Kurtlar Vadisi yayından kaldırılsın
Güneydoğu Akiller Heyeti'nin raporunda Kürt kimliğinin tanınması talep edilirken bazı TV dizilerinin de kaldırılması yeraldı.

Akil İnsanlar Güneydoğu Heyeti'nin önceki gün Başbakan Erdoğan 'a sunulan raporunda sürece toplumsal desteğin yüzde yüze yakın olduğu belirtilerek talepler bölümünde çocuk evlilikler için tedbir alınması, Şefkat Tepe, Kurtlar Vadisi gibi dizilerin kaldırılması, araç plakalarındaki il hanesinin kaldırılarak Batı'ya rahat seyahat gibi maddelerin yer alması dikkat çekti.
Star gazetesinden Erdinç Akkoyunlu’nun haberine göre raporda "devlet içinde çözüm taraftarı olan Turgut Özal, Adnan Kahveci, Org. Eşref Bitlis, Tuğeneral Bahtiyar Aydın tasfiye edildi" ifadesi yer aldı.

Güneydoğu'da herkesin barış sürecinden yana olduğu ve desteklediği belirtilen raporda "Kürtler ülkenin batısında yaşayan ayrılma ve bölünme tartışmalarını yadırgamaktadır. Toplantılarımızda konuşulmayan tek şey bayrak, sınır, bölünme ve benzeri konular oldu" dendi.

Türkçe vadisi: #direnturkce


Raporun talepler kısmında şu beklentiler yer aldı:

Şefkat Tepe, Sakarya Fırat, Kurtlar Vadisi ve Tek Türkiye benzeri TV dizilerinin yayından kaldırılması…
Anadilde eğitim hakkının anayasal güvenceye kavuşturulması…
Anayasal vatandaşlık anlayışının benimsenmesi…
Kürtlere statü tanınması…
Kürtçede kullanılan ve yasak olan harflerin kullanımının serbest bırakılması…
Koruculuğun kaldırılması…
Yerleşim yerlerinin eski adlarının iadesi…
Genel bir siyasi af çıkarılması…
Abdullah Öcalan'ın serbest bırakılması…
Andımız metninin kaldırılması…
"Ne Mutlu Türküm diyene" ve benzeri yazıların silinmesi…

KKTC Necati Şaşmaz'ın kültür ateşesi unvanını iptal etti

Necati Şaşmaz'a ikinci şok


  http://www.radikal.com.tr/113949511394954

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  siddete hayir. - adede

  İki kelimeyi bir araya getiremeyen,Dizinin aktoru Necati Sasar`mi,Sasmaz`mi bilmlyorum ama,bildigim kadariyla bunca zamandir,ozellikle terore meyilli genclere ve yeni yetisen jenerasyona baskiyi,teroru,militarizmi ve acikca vahseti sergilemektedir.bu dizi uzun zamandir yayinda kaldigina gore,Halkimizin siddete ve terore ne derece meyilli oldugunu gostermektedir.Bu tur yayinlara dikkat edilmesi gerektigini TRT`ye ve ozellikle RTUK`e hatirlatmayi vatandas olarak borc bilirim.

  APTAL - HARAYDIN

  Adam olmamanın birinci şartı kendini akıllı başkasını aptal sanmaktır. Akilli adamlar yani akıllı adamlar acaba tek akıllı kendilleri ve başkası aptal mı sanırlar? Demek ABD sinema TV fırtınası karşısında tutunabilen tek dizi olan Kurtlar Vadisi kaldırılmalıymış öyle mi, okyanus ötesi akıl hocalarınız öyle mi buyurdu yoksa gerçekten kendiniz mi düşünebildiniz bu sorunun kaynağını ve şıp diye çözüm yolunu?

  özgürlük ve barış bu mu? - aharasa

  demokrasi adına, özgürlük adına yapılan toplantıların sonucu ne? sansür ve yasaklama. bu mu yeni türkiye olacak? her şeye sonuna kadar varız ama kimden gelirse gelsin, hangi yöne doğru olursa olsun yasakçılığa ve sansüre karşıyız. yasakçı zihniyetin tamamıyla silinmesinden yanayız. yasakçı zihniyetten en çok kürt kardeşlerimiz çekmiştir bilirler. sonunun nereye varacağı belli olmaz. kurtlar vadisi yasaklanırsa oradaki zihniyet yok olmaz. esas yasakçılık biter ve barış gelirse kv arkasındaki zihniyet yavaş yavaş yok olacaktır. kurtlar vadisi de kendi karanlığında boğulur.

  ... - pierre woodman

  Tam da başbakanının akilleri. O kaldırılsın, bu kaldırılsın, o yasaklansın, bu yasaklansın.