'Akil Kamuran' TOMA'yı çukurdan nasıl çıkardı?

'Akil Kamuran' TOMA'yı çukurdan nasıl çıkardı?
'Akil Kamuran' TOMA'yı çukurdan nasıl çıkardı?
Yıl 2012... Van... Bir Polis Toma'sı ve bir Kamuran... BDP'li göstericiler polis TOMA'sı ile didişiyor. Derken TOMA bir çukura saplanıyor. TOMA'nın kendi başına kurtulamayacağını anlayan Kamuran, aracın yanına yaklaşıyor ve çaresiz TOMA'ya reddedemeyeceği bir teklif sunuyor...

Radikal.com.tr - Genç Siviller’in barış sürecine katkı sağlamak amacıyla ‘İçimizdeki Akil İnsan’ teması ile çekmeye başladıkları kısa filmlerin ilki ‘İçimizdeki Akil İnsan Kamuran’ Ortaköy’deki Feriye Sineması’nda gerçekleşen gala ile sosyal medyaya ve basına tanıtıldı. 2 dakikalık kısa filmde Kamuran, bir polis Toma’sı ile yaşadığı olayı ve 'barışın somut olarak nasıl gerçekleşmesi gerektiğini' anlatıyor. 

Yıl 2012… Van… Bir Toma ve bir Kamuran… BDP ’li göstericiler üzerlerine su fışkırtan TOMA (Toplumlsal Olaylara Müdahale Aracı) ile didişiyor. Derken polis Toma’sı çamurlu bir çukura saplanıyor. Uzun bir çabanın ardından TOMA'nın kendi başına kurtulamayacağını anlayan Kamuran, zırhlı aracın yanına yaklaşıyor ve çaresiz olan TOMA'ya reddedemeyeceği bir teklif sunuyor. Aracın kapısını açan polise ‘Biz seni kurtaracağız ama sen de bizim üzerimize su sıkmayacaksın’ diyor. Anlaşma sağlanıyor ve TOMA olay yerinden ayrılırken az evvel ona taş atan göstericiler el sallayarak uğurluyor. 
  ETİKETLER:

  BDP

  ,

  TOMA

  ,

  anlaşma

  ,

  sosyal

  ,

  genç

  ,

  müdahale