Akıllı telefon aldı, maket çıktı!

Akıllı telefon aldı, maket çıktı!
Akıllı telefon aldı, maket çıktı!
Şanlıurfa'nın Siverek İlçesi'nde Bilal İstek, soruyu bilerek kazandığı ve 150 lira kargo ücreti ödeyerek aldığı paketten cep telefonu yerine maket telefon çıkınca şoke oldu.

RADİKAL - Siverek'in Çıkrık Mahallesi'nde çiftçilik yapan 40 yaşındaki Bilal İstek, bir televizyon reklamında piyasa değeri bin 500 lira olan akıllı cep telefonunun, yöneltilen soruya doğru cevabın verilmesi halinde hediye edileceğini izledi. İstek, yöneltilen ve doğru cevapladığı sorunun karşılığında kazandığı cep telefonunun, kargo ödemesini yapması durumunda PTT aracılığıyla kendisine gönderileceği bildirildi. Bunu kabul eden İstek, 3 gün sonra PTT aracılığı ile gelen kargoyu 150 lira ödeyerek aldı. Ancak, 1500 lira değerinde cep telefonu çıkmasını bekleyen İstek'in açtığı kargo paketinden maket telefon çıktı.

Şoke olan ve yeniden aradığı telefondan kimseye ulaşamayan Bilal İstek, maket telefonla birlikte Siverek Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Aldatıldığını söyleyen İstek, "Beni kandırdılar bari başka vatandaşları kandırmasınlar. Televizyon reklamlarında söylenenlere inandım ve telefon açtım. Gerçeğini beklerken bana oyuncak telefon gönderdiler. Oyuncak telefon ile dolandırıldım, davacıyım" dedi. (Mehmet SEZGİN/SİVEREK/DHA)


  ETİKETLER:

  Piyasa

  ,

  Hediye

  ,

  Telefon

  ,

  suç

  ,

  lira

  http://www.radikal.com.tr/128958512895853

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  masallah. - Tekin-11

  "Aldatıldığını söyleyen İstek, "Beni kandırdılar bari başka vatandaşları kandırmasınlar." diyor...kac bin lerin kandirildiginin farkinda deil bu sahis. halen "yalniz kendisinin" dogru cevabi bildigini zannediyor...tum arayanlar "dogru cevabi" bilmistir ve 150 tl yi oyuncak telefon icin odemistir. bu sahis halen kendisinin "tek" akilli ve zekali oldugu icin cevabi bilmis diye halen gururlaniyor. isin farkinda deil..dolandiricilar kasten her kisinin cevabi bileceginden emindiler.

  kızgınlık - mavielma

  Bu üçkağıdı açanlara cidden sinirlendim. Dünya hakkaten berbat bir yer, diri diri insan yakanlar mı dersin bir günde iki bin kişi öldürenler mi. Bunlar arasında belki önemsiz gibi bu çiftçinin dolandırılması ama yine de bana kötülüğün nüvesinin en basit, günlük şeyde olduğunu hatırlattı. Bir o kadar kötüsü de şüphesiz bir çok kişinin, bu çiftçinin insanlığa güvenine kibirli bir küçümsemeyle yaklaşacak oluşu. Hayatta hiç kandırılmayacak kadar uyanık olmak insan için ne büyük trajedi. Hiç aldanmayandan insan olur mu?

  - user386208

  Televizyon reklamlarına inanmamayı öğrendin, peki tv haberlerine inanmamayı ne zaman öğeneceksin? Penguen izlemekten sıkılınca mı?