Akın İpek canlı yayında konuştu

Akın İpek canlı yayında konuştu
Akın İpek canlı yayında konuştu
Akın İpek şirketlerinde yapılan polis aramasıyla ilgili açıklamalar yaptı.

RADİKAL - Hakkında gözaltı kararı bulunan Koza İpek Akın İpek'in Kanaltürk televizyonunun canlı yayınında yaptığı açıklamalardan satır başları şöyle:

Çok duygusal mesajlar, telefonlar aldım.

Bugünkü baskın neden oldu biliyor musun? Üç tane madde. Milyar dolarlık şirketlere baskın yapıyorsunuz, yatırımcıların aklı karışıyor.

Bize Ereğli Demir Çelik'ten milyon dolarlık yardım aldığımız iddia ediliyor. Benim bugüne kadar Ereğli Çelik adlı şirketten bir kuruş bile almışlığım yoktur. Uzaktan yakından ilgim yok.

Bu 7 milyar dolardan bahsediyorlar. Bu nedir biliyor musun? Bazen şirketler bazı yatırımlarını açıp kapatırlar. Ama benim böyle bir param yok.
Neymiş biliyor musun, bunu MASAK’a bildirmiş miyim bildirmemiş miyim.

Benim böyle bir şeyim yok kardeşim.

Bunların yaptıkları şeyler iftira. Bugüne kadar kimseye şu adamlara iftira atın, bunlara bunları söyleyin demedim. Hayatımda hiçbir şekilde yalan yazmamış bir adam olarak, şu anda yurt dışına kaçmak için ne gibi bir gerekçem olabilir.

Akın İpek nerede?

Biz maden keşfi için kazdığımız toprakları bile saklıyoruz, her şeyimiz ortada. Biz devletimizle işçi sağlığı diye bir anlaşma var. Biz  o anlaşmayı 5 yıl önce imzaladık. Benim şu anda madenlerim, geniş bir şekilde uluslararası kurumlar tarafından incelenir. Kazançlar birim birim uluslararası bankalara dağılır. Bir tek delil bile bulamayacaklar.

Herhangi bir gruba böyle şeyler yapmak, kendilerine fayda sağlar mı? Ülkemizde farklı farklı gruplar halinde yaşıyoruz. Ben kendi grubumda da insanların yapmış oldukları işlere bakıyorum. Ben buradan çıkmam, yarın utanacağım bir şey yapmam. Şimdi bunun için bir bedel ödüyorum. Şu an uğramış olduğumuz haksızlık.

Allah'a şükürler olsun işlerimizde çok başarılıyız. Her kazancımızı ay ay bildiriyoruz. Benim halka arz dışında bir para girişim olmadı. Başka para girişi olmadıysa hangi paradan bahsediyorsunuz, böyle illegal bir param da yok. Akla hayale gelmeyecek iftiralar, eh insaf be kardeşim. Bir insan yalan olduğunu bile bile, iftira olduğunu bile bile bunu böyle bir insana nasıl yapabilir.

Daha uzun da konuşabilirim ama sizi de bekletmeyeyim. Bir baskın yapacaklarsa bunu bankalara sorsunlar. Ereğli Demir'e sorsunlar kardeşim, böyle bir para göndermiş mi bana.

Söyleyeceklerim bu kadar.

Akın İpek'in annesinden ayetli tepki


Kılıçdaroğlu'ndan operasyona tepki: Medyası susturulan bir ülkede...

KILIÇDAROĞLU İPEK'İ ARADI

Bu arada Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu , Koza İpek Holding Yönetim Kurulu Başkanı İpek’i telefonla aradı.

CHP 'den yapılan yazılı açıklamada, Kılıçdaroğlu'nun İpek'ten MASAK tarafından şirketlerine yapılan operasyonla ilgili bilgi alarak geçmiş olsun dileklerini ilettiği belirtildi.

Bahçeli: Bu gidişatın sonu da hayırlı olmayacaktır

Açıklamada, CHP Grup Başkanvekili Levent Gök ile Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan'ın da, İpek Medya Grubu binasına giderek geçmiş olsun ziyaretinde bulunduğu ifade edildi.

Akın İpek: Trafik suçum bile yok

Koza-İpek'e polis operasyonu!