Akın İpek nerede?

Akın İpek nerede?
Akın İpek nerede?
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na yakın kaynaklar Koza İpek Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Akın İpek'in yurtdışına çıkış yaptığını söylerken şirketten bu iddiaya yalanlama geldi.

RADİKAL - Ankara  Cumhuriyet Başsavcılığı’nın, Koza İpek Grubu'na yönelik başlattığı soruşturma kapsamında Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Akın İpek hakkında gözaltı kararı bulunduğu öğrenildi. Hürriyet gazetesinden Mesut Hasan Benli'nin haberine göre, savcılık kaynakları, İpek’in “30 Ağustos tarihinde Esenboğa’da çıkış yaptığını tespit ettik” dedi. Koza İpek Grubu'ndan ise bu iddialara yalanlama geldi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Koza İpek Gurubu Yönetim Kurulu Başkanı Akın İpek hakkında 'FETÖ' yöneticisi olmak, terörizmin finansmanı, zimmet ve terör örgütü propagandası yapmak suçlarından başlattığı soruşturma kapsamında, dün Ankara 7 Sulh Ceza Hakimliği'ne başvurarak, şüphelinin yerlerinde arama kararı aldırdı. Savcılığın talebi üzerine Ankara 7. Sulh Ceza Hakimliği kararında, şüpheli İpek’e ait Fethullah Gülen Terör Örgütü'ne finansman sağlamak, örgütün propagandası yapmak amacıyla bir kısım paravan şemsiye şirketler kurduğu öne sürüldü.

Akın İpek: Trafik suçum bile yok

'FETÖ' İLE BAĞLANTILI BELGELERİ ALIN

Kararda “Şüpheli Hamdi Akın İpek’in ortaklığı bulunan ve aşağıda ticari unvanları ve açık adresleri yazılı olan şirketlerin 2010-2015 yılları  arasındaki yönetim kurulu karar defterlerine ve genel kurul karar defterlerine 2010-2015 yılları arasındaki onaylı bilanço, gelir gider tablosu ve detay mizanlarına, 2010-2015 yılları arasında kullanılmış ve kullanılmakta olan kapanmış ve/veya aktif durumda olan tüm banka hesap hareketlerinin dijital ve basılı nüshalarına, arama yapılacaklar yerlerde 2000-2015 yılı arasındaki yönetim kurulu karar defterlere genel kurul karar defteri ile birlikte defterler dışında tutulan ikin bir muhasebe kayıtların bulunması halinde (örtülü kayıtlar) bu kayıtlara 'FETÖ' ile alakalı tüm suç delilleri ile örgütsel dokümanlara incelemek üzere el konulmasına karar verildi” değerlendirilmesi yapıldı.

Akın İpek Fuat Avni için, 'Aldırmayayım diyorum' demişti

EV VE İŞ YERLERİNDE ARAMA

Kararda şüpheli İpek’in evinde, kendisine ait cep telefonları ve bilgisayarlarda, ortağı olduğu vakıf ile şirket merkezlerinde bir defaya mahsus arama yapılması ve soruşturmaya konu atılı suçun sübut vasıtası olan delil elde edildiğinde el konulmasına hükmedildi.
Koza-İpek'e polis operasyonu!

30 AĞUSTOS'A GİTTİ


Savcılık kaynakları ayrıca Akın İpek hakkında gözaltı kararı bulunduğunu belirterek, “Akın İpek'in 30 Ağustos tarihinde Esenboğa’dan çıkış yaptığını tespit ettik” dediler. Koza İpek grubu ise bu açıklamayı yalanladı.


  http://www.radikal.com.tr/142581114258111

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Resmen Darbe Yaptılar - Selimserincan

  Zamana yayılmış fakat bir arada düşünüldüğünde eksiksiz bir darbe olan RTE diktatörlüğü; ete kemiğe bürünmeye başladı. Zaten iktidara geldiklerinde ilk iş olarak askeriyeyi yavaş yavaş kendilerine karşı işlevsiz hale getirdiklerinden belliydi. İktidara geldiklerinde "Biz eskisi gibi düşünmüyoruz.Biz çok değiştik şeriat talep etmiyoruz,irtica ile işimiz yok" diye halkı inandırmaya çalışıyorlardı. Meğer hepsi takiyye imiş. Onlara inanan halk bu darbecilerden nasıl kurtulacak şimdi?