Akın İpek: Trafik suçum bile yok

Akın İpek: Trafik suçum bile yok
Akın İpek: Trafik suçum bile yok
İpek Medya Grubu sahibi Akın İpek bugün yaşanan polis operasyonları sırasında evinde çocuklarının odalarına dahi girildiğini belirterek, "Trafik suçum bile yok" diyerek savcılığa 'hangi konuda suçlandığının' açıklanmasını istedi.

RADİKAL - İpek Medya Grubu sahibi Akın İpek grubuna ve evine yönelik polis baskınlarının ardından bir açıklama yaptı:

Akın İpek'in açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

Grubuma ve evime baskın yapıldığını öğrendim, çocuklarımın odasına kadar girmişler, Savcı bey şahsım hakkında sorulmayan soru kalmadı. Sadece belli medya organlarının deli saçma iftiraları vardı, onları da araştırdık
Ben üzerime bir şey sıçratmadan dikkatli yaşadım.
Böyle yapmayın beni ve grubumu zan altında bırakmayın, ne isterseniz sorun açıklayayım
Benim trafik suçum dahi yok.
Grubum da tertemizdir.

İPEK'İN EVİNDE ARAMA

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma kapsamında hakkında gözaltı kararı bulunan isimlerden birinin Koza İpek Holding Yönetim Kurulu Başkanı Akın İpek olduğu iddia ediliyor. Anadolu Ajansı'nın geçtiği haberde ise "Koza İpek Holding'in Yönetim Kurulu Başkanı Akın İpek'in yurtdışına çıktığı öne sürüldü" bilgisi yer aldı.

Savcılık talimatı ile arama işlemlerini yapan Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin Akın İpek’in Ankara’da bulunan evinde de arama yaptığı belirtiliyor.

Bünyesinde medya kuruluşlarının da bulunduğu Koza İpek Holding'in 23 şirketinde de arama işlemi yapılıyor. Aramalarda, şirketlerdeki evrak ve bilgisayarlara el konulduğu öğrenildi.

Koza-İpek'e polis operasyonu!

Akın İpek Fuat Avni için, 'Aldırmayayım diyorum' demişti