Akit muhabirinden Ümit Kocasakal'a suç duyurusu

Akit muhabirinden Ümit Kocasakal'a suç duyurusu
Akit muhabirinden Ümit Kocasakal'a suç duyurusu
İstanbul Barosu Olağanüstü Genel Kurulu'nda yaşanan arbede nedeniyle Yeni Akit muhabiri Mehmet Özmen, İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal ve üç avukat hakkında suç duyurusunda bulundu.

İSTANBUL - İstanbul Barosu Olağanüstü Genel Kurulu'nda avukatlar ile arbede yaşayan Yeni Akit muhabiri Mehmet Özmen, İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal, avukatlar Köksal Bayraktar, Mehmet Durakoğlu ve Kemal Aytaç hakkında suç duyurusunda bulundu.
17 Mart'ta Haliç Kongre Merkezi'nde İstanbul Barosu Olağanüstü Genel Kurulu yapıldı. Gazeteci Özmen, kurulda konuşmaların yapılacağı kürsüden inmediği için avukatlar tarafından zorla çıkarılmıştı. Yaşanan arbede sonrası Özmen, rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı. Bugün Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na gelen Mehmet Özmen, suç duyurusunda bulundu.
Avukatlar tarafından darp edildiğini ve hakarete uğradığını iddia eden Mehmet Özmen, İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal, avukatlar Köksal Bayraktar, Mehmet Durakoğlu ve Kemal Aytaç hakkında 'kasten yaralama suçundan' işlem yapılması için suç duyurusunda bulundu. Dilekçesini savcılığa vermesinin ardından gazetecilere açıklama yapan Özmen, genel kurulda darp edildiğini ve darp nedeniyle 3 günlük rapor aldığını belirtti. Özmen dilekçesine ek olarak olay günü yaşananların görüntü kayıtlarını da savcılığa sunduğunu belirtti. (Selahattin GÜNDAY/DHA)