Akit yazarı: O ses kaydı Fethullah Gülen'e ait değil

Akit yazarı: O ses kaydı Fethullah Gülen'e ait değil
Akit yazarı: O ses kaydı Fethullah Gülen'e ait değil
Akit gazetesi yazarı Ali Karahasanoğlu, Fethullah Gülen'in dershanelere yönelik yasa tasarısını sert sözlerle eleştirdiği ses kaydının, "Aslında Gülen'e ait olmadığını" iddia etti!

Radikal.com.tr – Milli Eğitim Bakanlığı’nın ‘dershanelerin kapatılması’nı öngören yasa taslağının ortaya çıkmasının ardından bu tasarıya sert tepki gösteren Gülen cemaati ile Hükümet arasındaki polemikte bazı medya kuruluşları ‘hayal gücü’nü zorlamaya başladı. Akit gazetesinin yazarı Ali Karahasanoğlu, Fethullah Gülen'in dershanelere yönelik yasa tasarısını sert sözlerle eleştirdiği ve önceki gece ilk kez herkul.org sitesinde yayınlanan ses kaydının, “Aslında Gülen'e ait olmadığını” iddia etti!

Önceki gece itibarıyla gündemi sarsan ve Fethullah Gülen’in isim vermeden Başbakan Erdoğan ve Hükümetin uygulamalarını çok sert sözlerle eleştirdiği ses kaydının Gülen'e ait olduğuna inanmadığını söyleyen Akit yazarı Ali Karahasanoğlu, buna kanıt olarak da “kaydın görüntülü olmamasını” gösterdi.

Fethullah Gülen’in 28 Şubat sürecindeki bazı açıklamalarından alıntılar da yapan Ali Karahasanoğlu, cemaatin, o dönem okullarını “28 Şubat'ın generallerine devretmeye hazır olduğunu” iddia etti.