AKP, 'ABD'den ses kaydı ile ilgili rapor aldı' iddiası

AKP, 'ABD'den ses kaydı ile ilgili rapor aldı' iddiası
AKP, 'ABD'den ses kaydı ile ilgili rapor aldı' iddiası
Başbakan Erdoğan ve oğlu arasında geçtiği iddia edilen ses kayıtlarıyla ilgili AKP'nin, ABD'den jet bir rapor aldığı iddia edildi. Ancak Raporun hangi kurumdan alındığı konusunda isim verilmedi.

Ak Parti ’nin, dün gece internet ortamında yayınlanan Başbakan Erdoğan ile oğlu Bilal Erdoğan'a ait olduğu ifade edilen ses kaydını ABD'deki bir ses stüdyosuna analiz ettirdiği ve konu hakkında rapor aldığı iddia edildi.

Haber 7’den Osman Ateşli'nin haberine göre stüdyoda yürütülen çalışmalar sonucu verilen raporda “kaydın montaj olduğu, ses kaydındaki seslerin kesilip yapıştırılmış ve bilgisayarda eklemeler yapılmış bir kurgu çalışması olduğu” belirtildi.

Hangi kurumdan alındığı belirtilmeyen raporda “kayıttaki ses kırılmalarının tek tek ayrıştırıldığı, ses kaydında bazı yerlerde iki kelimenin tek kelime haline getirildiği” de belirtildi.

Stüdyonun Ak Parti'ye ulaştırdığı ön raporda, ‘eksik kelimelerin bilgisayar seslendirmesi ile tamamlandığı’ da öne sürüldü.

Kayıtlar hakkında detaylı not tutularak oluşturulan raporun kısa sürede Başbakan Erdoğan'a sunulacağı iddia edildi.

Ses kayıtlarıyla ilgili inceleme başlatıldı

Erdoğan'dan 'ses kaydı' açıklaması: Dublajını kendilerinin yaptığı piyes..

Kılıçdaroğlu'dan Erdoğan'a: Ya yurtdışına kaç ya da istifa et

Devlet Bahçeli: Türkiye çok kritik dönemde

Demirtaş: Meclis'in karşısında TÜBİTAK var

Kriptolu telefonlar dinlenebilir mi?

Bekir Bozdağ'dan ses kaydı açıklaması


  http://www.radikal.com.tr/1178462117846229

  YORUMLAR
  (29 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Hitap - user389707

  AKP seçmenini kaybetmemesi için basit bi açıklama. onlara hitaben yapılmış bi adım, hiç ciddiye almamak gerek.

  Cuma'ya videosu da çıkacak mı analizin? - user384240

  Anladınız siz onu!

  Dış Mihraklar.. - Kayzer1420

  Türkiye'yi karıştırmaya çalışan dış mihraklar! Ülkenin başındaki kişiyi aklamak için üstün teknoloji olanaklarını seferber ediyor..

  Ciddi ciddi bakmak gerekirse - utopiano

  az önce biraz lakayt bir yorum yaptım, farkındayım. şimdi ciddi ciddi bir şeyler yazmak istiyorum. gençliğimden bu zamana stüdyolarda yattım kalktım. müzisyenim. kendi şarkılarımı-kayıtlarımı yapıyorum. profosyonel abilerimize asistanlık yaptım. sonrasında gsm sektöründe, uluslararası bir gsm firmasında 6 sene çalıştım. kayıtta duyduklarımı oda stüdyosu ortamında ben de analiz ettim ve hatta gayet objektif davrandım. ama duyduğum her parazit, arka planda duyulan her gürültü, metalik "kling-klang" diye tabir edilen her ses çatlaması gerçek, hiçbir montajla alakası yok. bilgilerinize sunarım.

  Montaj tabi yaa - utopiano

  montaj bu! eheh evet anladınız siz onu.

  Amerikada saatin kac oldugunu biz biliriz - merenli

  Yandas medyanin bu haberi verdigi saatlerde oralarda gece yarisi. Firma ismini de heralde gece karanlikta tabelayi goremediklerinden vermisler

  Yalan - user387176

  1) Bu haber geldiginde California'da gece 3:00am siralariydi. O saatte hicbir Amerikali normalde calismaz. 2) Velev ki parayi bastirdi calistirdi diyelim, ben bu endustriyi yakindan ve de yerinden takip ediyorum. Aciklasin iletisim bilgilerini. Eger raporu hazirlayan kisi dogru olmayan bir rapor sunduysa, isler burda Turkiye'deki gibi gitmez o raporu hazirlayan hapse girer, kariyeri biter. Madem durust hodri meydan. 3) Haberde "Rapor Aldi" diyor. Herkes rapor ALABILIR, Ses kaydinin analiz raporunu yaptirtti mi peki? Nuanslar onemlidir.