AKP Afyon'u patlattı

'Milli Görüşçü değil'
Milletvekili Balandı'nın AKP'den istifası sırasında, 'Kadın eli sıkmaz, Milli Görüşçü' diye suçlanan Afyon İl Başkanı Çoban, yönetimin isteğiyle görevi bıraktı. AKP teşkilat sorumlusu Yazıcı: "Çoban, Milli Görüşçü değil. Sorun teşkilat içi sürtüşmeden."

ANKARA - AKP Afyon Milletvekili Reyhan Balandı'nın istifasının ardından, suçlamalara konu olan İl Başkanı Burhanettin Çoban da görevinden ayrıldı.
AKP Genel Merkez yönetimi, Balandı'nın partiden ayrılmasının ardından, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla, tartışmalara son vermek üzere, İl Başkanı Çoban'ın görevden istifasını istedi. Ankara'ya çağrılarak savunması alınan ve istifa etmemesi halinde görevden el çektirileceği bildirilen Çoban dün istifa dilekçesini parti genel merkezine gönderdi. Parti merkez yönetimi ise Afyon'daki iddiaların tümü hakkında soruşturma açma kararı aldı.
Çoban, yönetime 'istişare halinde' bu kararı verdiğini belirterek, partiden ayrılmasının söz konusu olmadığını kaydetti. İstifasının, Balandı'yla ilgisi bulunmadığını savunan Çoban, "Reyhan hanım geri dönmeyecek" dedi.
'Çoban uzatılan her eli sıkar'
AKP'nin teşkilattan sorumlu genel başkan yardımcısı Hayati Yazıcı da, Çoban'ın Balandı'nın söylediği gibi 'Milli Görüşçü olmadığını' söyledi. Yazıcı, Çoban için, "Kadın eli de sıkar, uzatılan her eli de sıkar. Aralarındaki sorun Milli Görüş ya da başka bir siyasi sebep değil, teşkilat içi sürtüşme ve anlaşmazlıktır. Zaten biz de bunu soruşturma kararı aldık" diye konuştu.
Afyon Milletvekili Balandı, "Afyon il teşkilatı ile boyutları genel merkeze kadar uzanan, uzlaşma imkânı olmayan görüş ayrılıklarının ortaya çıktığını, bu görüş ayrılıklarının kişiliği ve dünya görüşünü hedef alan saldırılara dönüştüğünü" belirterek istifa etmişti.
Bu arada bir istifa haberi de Van'dan geldi. AKP Van İl Başkanı Ebubekir Gülaçar sağlık nedenlerini gerekçe göstererek görevinden istifa etti.


    http://www.radikal.com.tr/7333647333640

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.